Öykü Gürman Kimdir?

Öykü Gürman Kimdir?

4 Ağustos 1982 yılında dünyaya gelen Öykü Gürman 34 yaşındadır. İstanbul’da dünyaya gelen  Öykü Gürman aslen Trabzonludur. İkiz kardeşi olan ünlü şarkıcı ekranlara ikiz kardeşiyle merhaba dedi.

1.69 cm boyundaki Öykü Gürman 52 kilo ağırlığındadır. Gözleri kahverengi saçları kumral olan ünlü sanatçı müzik öğrenimine küçük yaşlardan itibaren başlamıştır. Lise eğitimini Acıbadem Lisesi’nde alan ünlü şarkıcı daha Sonra Pera Lisesi’ne geçti.

Lise okurken solistlik yapan ve keman eğitimi alan güzel şarkıcı 2001 yılında üniversiteye başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musiki bölümünü okumaya başladı.

Şan dersine önem veren şarkıcı solist olarak sahnelere çıktı. Öykü Gürman Yavuz Bingöl’den boşandıktan sonra hayatında kimse olmadı.

oyku-gurman-kimdir

Öykü Gürman’ın Sanat Hayatı

Öykü Gürman’ın ilk olarak tanınması ve sahnelerde daha fazla yer alması 2007 yılında gerçekleşti. Bu yıllarda ikiz kardeşi ile birlikte söyledikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı herkes tarafından çok beğenildi.

Videolarını sosyal paylaşım sitesi olan Youtube’den paylaşan ikiz kardeşler kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlenerek büyük beğeni topladı.

Öykü Gürman’ın Yer Aldığı Projeler

Öykü Gürman müzik sektöründe önemli başarılar elde etti. Öykü Gürman’ın albümleri Kısmet, İki Arada ve Bir Başka’dır.

Öykü Gürman dizi ve filmlerde de yer aldı. Urfalıyım ezelden, Panzehir ve Türkü filmi Öykü Gürman’ın oynadığı dizi ve filmler arasında yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın