Osmantan Erkır Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yarışma programları diyince aklımıza gelen ilk isimlerden biridir.Birçok Yarışma programını sunan Osmantan Erkır Kimdir? Kaç yaşında nereli?

Osmantan Erkır Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Osmantan Erkır 1973 tarihinde Ankara’da doğan biridir.4 yaşlarından beri Tv stüdyalarına gitmiştir.Babasıda Trt’de yönetmen bir isimdir.

Liseyi Michel Fransız lisesinde bitirmiştir ardından İngiltereye gitmiş ve orada Üniversite eğitimine başlamıştır.Sinema Televizyon konusunda Lisans üstü eğitim almıştır.İngilterede toplam 8 yıl kadar okumuştur.Daha sonra Türkiye’ye gelmiş ve Gönül Ülkü Tiyatrosunda cok kısa süre oyunculuk yapmıştır.

Onun Türk Televizyonlarında tanınması Kim 500 Milyar İster? isimli yarışmayla olmuştur bu yarışma Türkiye’de gösterilmeye başlandıktan sonra hem sunuculukla hem yarışmayla herkesin severek izlediği bir yarışma haline gelmiştir.Çünkü bu yarışmanın formatı sorduğu soruları bildikçe ödül alınıyor bu sayede parayı 500 milyara kadar çıkartma imkanı bulunabiliyordu.Çok fazla katılımın olduğunu harika bir yarışma programı olmuştur.

Osmantan Erkır 2005 tarihinde Şirin Ediger ile evlenmiştir fakat evlilikleri 2007 tarihinde bitmiş ayrılmışlardır.

Bir dönem kendinden cok ettiren isim şimdilerde ise ekranlarda fazla göremediğimiz bir isim haline gelmiştir.Onu tekrar ekranlarda görek istediğimizi belirtelim.

Sunuculuğunu yaptığı Yarışma Programları:
Kim 500 Bin ister
En Zayıf Halka,
Türkiye Yarışıyor,
Koltuk,
Kazandıran Numaralar,
Popstar
Popstar Alaturka
Anında Görüntü Show
Artiz Mektebi
Dokun Bana

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın