Osman Pamukoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Türk Tarihinin Önemli isimlerinden biri olan Osman Pamukoğlu Kimdir? Nereli kaç yaşındadır?

Osman Pamukoğlu Kimdir?

Osman Pamukoğlu 1947 tarihinde Sinop’ta doğmuş bir isimdir.Selimiye Askeri Ortaokulundan ve Kuleli Askeri Lisesinden mezun olmuştur.Daha sonra Kara Harp Okulu, Piyade Okulu ve Silahlı kuvvetler akademesinde başarıyla eğitim almıştır.Kendisini kısaca Pkk Terör Örgütüne karşı gösterdiği başarılı mücadelesinle tanıyoruz.

İlk defa göre 1968 tarihinde başlamıştır.İlk görev yeri Samsun 56. Er Eğitim Alayıdır.10 yıl kadar piyade subayı görevi yapmış 16 yıl kadarda kurmay Subay olarak Askeriye’de hizmet vermiştir.

1990 ile 1992 tarihlerinde Edirne’de Piyade Alayı komutanlığı yapmıştır ve 1993 tarihinde Pkk eylemlerini giderek arttırmış ve Haziran ayı içersinde Hakkari’ye atanmıştır.Bu yılda Pkk çok büyük eylemler yapmıştır.Aynı yıl Tuğgeneral rütbesi almıştır.Terörle mücadelede gösterdiği başarı nedeniyle Efsane bir komutan olmuştur.1995-1998 tarihinde Eğitim başkanı ve Kurmay Başkanı olarak görevde bulunmuştur.1997 tarihinde Tümgeneralliğe terfi etmiştir.Birçok görevde bulunmuştur bunları şöyle özetleyebiliriz.1998 ile 2000 tarihleri arasında Kıbrıs 28. Piyade komutanlığı, 2000-2001 tarihinde İstanbul Piyade Okulu Komutanlığı, 2001 ile 2002 tarihlerinde Kara Kuvvetleri Eğitim Doktrin Komutanlığı Komutan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.2002 tarihinde ise emekli olmuştur.

Askeriye sonrası emekli olduktan sonra bir kitap yazmıştır Unutulan Dışında Yeni Bir şey yok isimli kitabınla cok uzun bir zaman en üst sıralarda bu eser kalmıştır.Diğer eserleri ise Ey Vatan, Kara Tohum ve Ayondan, Yolcu, İnsan ve Devlet en son çıkardığı kitap ise Angut ismindeki kitaptır.

Osman Pamukoğlu 4 Eylül 2008 yılında Hak ve Eşitlik partisini kurmuştur.Kendisi Parti başkanıdır.Kendisi evli ve 2 tanede çocuğu vardır.

Osman Pamukoğlu 2015 genel seçimlerine Bağımsız aday olarak mı girecek? Öyle bir karar alındığı yönünde bilgiler var.Daha detaylı öğrendiğimizde konuyu dahada düzenleyeceğiz.

Osman Pamukoğlu Kimdir? nereli kaç yaşında? tüm soruların cevabını verdik bizde kendisine tüm kalbimizle başarılarının devamını diliyoruz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın