Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna 16 Temmuz 1985 yılında dünyaya geldi. Yakışıklı oyuncu Onur Tuna  31 yaşındadır. Aslen Çanakkaleli olan Onur Tuna’nın boyu 1.85 cm, kilosu ise 79’dur. Onur Tuna’nın annesi emeklidir. Babası ise matematik öğretmenidir.

Ailenin iki oğlundan biri olan Onur Tuna ilkokul çağlarından itibaren hem basketbol hem de futbola ilgi duymuş ve oynamıştır. Lisanslı futbol ve basketbol oyuncusu olan Onur Tuna liseden sonra tiyatro eğitimi almaya başladı.

Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamlayan Onur Tuna çevresindekilerin önerisiyle 4 yıl boyunca mankenlik yapmış ve önemli tiyatro oyunlarında görev almıştır.  Müzikle de oldukça ilgili olan Onur Tuna birçok şarkıyı seslendirerek müzikteki başarısını da ortaya koymuştur.

Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna Oyunculuğa Hangi Projeyle Adım Attı?

Onur Tuna ilk olarak “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Sıraç karakteriyle herkes tarafından tanınmaya başlamıştır.

2011 yılında rol aldığı ilk proje olan “Hayat Devam Ediyor” dizisi  oyuncunun oynamış olduğu başarılı dizi projesi olması yönünden oldukça önemlidir.  Enerji düzeyi oldukça yüksek olan Onur Tuna’nın sevgilisi Amerikalıdır.

Onur Tuna’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

Onur Tuna 2014 yılında “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı filmde rol almıştır. 2015 yılında “Filinta” dizisinde oynayan Onur Tuna’nın rol aldığı diğer diziler ise 2015 yılında Ahirim Sensin, 2016 yılında ise Cesur Yürek adlı dizidir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın