Ömür Gedik Kimdir?

Ömür Gedik Kimdir?

Ömür Gedik 22 Aralık 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ömür Gedik üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Filolojisi üzerine aldı. 1992 yılında üniversiteden mezun olan Ömür Gedik üniversite yıllarında müzik gruplarına katıldı.

Sinema üzerine derslerde alan Ömür Gedik Creative Writing dersini alma şansı yakaladı. “Mavi Topluluk” adındaki bir müzik grubunda 6 yıl süreyle çalıştı. Müzikle ilgilenirken sinemayı da hiç bırakmayan Ömür Gedik Sabah ve Hürriyet Gazeteleri’nde muhabir olarak çalıştı.

Ömür Gedik’in boyu 1.64 cm, kilosu ise 58’dir. Göz rengi ela olan Ömür Gedik’in saçları sarıdır. 46 yaşındaki Ömür Gedik oğlak burcudur. Ömür Gedik 1991 yılında evlenmiş olup 2010 yılında boşanmıştır. Ömür Gedik’in 21 yaşında bir kızı bulunmaktadır. Ömür gedik şu an ünlü şarkıcı Ferhat Göçerle aşk yaşamaktadır.

omur-gedik-kimdir

Ömür Gedik’in Kariyeri

Ömür Gedik gazete muhabirliği yaparken 1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde çalışmaya başladı.

Londra’da sinema eğitimi alan Ömür Gedik Londra’dan döndükten sonra Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde sinema üzerine yazılar yazdı.

Ömür Gedik’in Hayvan Sevgisi

Ömür Gedik hayvanları çok seven sanatçılarımızdan biridir. Hayvan koruyucusu olan Ömür Gedik hayvan hakları konusunda yazılar yazmakta ve bilgiler vermektedir.

Sokak köpekleri ile ilgili söylediği sözler oldukça dikkat çekicidir. Ömür Gedik hayvan haklarına dikkat etmek amacıyla bir de klip çekmiş ve klibinde pek çok ünlü yer almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın