Olcay Yusufoğlu Kimdir?

Olcay Yusufoğlu Kimdir?

Olcay Yusufoğlu 1 Ocak 1988 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan Olcay Yusufoğlu’nun hayatının önemli bir kısmı Ankara’da geçmiştir. 28 yaşında olan genç oyuncu lise son sınıfa kadar İzmir’de eğitim aldı.

Lise son sınıfta Ankara’ya yerleşen Olcay Yusufoğlu lisede birçok tiyatroya katılmıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Sanat Tiyatrosu’na katılan Olcay Yusufoğlu burada 1 sene boyunca tiyatro eğitimi almıştır.

Tiyatro eğitiminden sonra konservatuar eğitimi alan genç oyuncu Anadolu Üniversitesi’nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Olcay Yusufoğlu’nun boyu 1.65 cm, kilosu ise 46’dir. Gözleri mavi olan Olcay Yusufoğlu’nun saçları siyahtır.

Olcay Yusufoğlu Kimdir?

Olcay Yusufoğlu’nun Ekranlarla Tanışma Süreci

Olcay Yusufoğlu konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra bazı dizilerde rol almaya başladı.

“Es Es” dizisinde canlandırdığı karakterle seyircinin aklına kazınan Olcay Yusufoğlu başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Olcay Yusufoğlu’nun Rol Aldığı Diziler Nelerdir?

Olcay Yusufoğlu’nun rol aldığı diziler arasında 2007 yılında rol aldığı “Köprü” dizisi önemli bir yere sahiptir. 2009 yılında “Es Es” adlı dizide rol alan Olcay Yusufoğlu, 2010 yılında “Sakarya Fırat”, 2013 yılında “Fatih Harbiye”, 2014 yılında ise “Poyraz Karayel” dizisinde rol almıştır.

Olcay Yusufoğlu en son olarak 2016 yılında “Cesur Yürek” adını taşıyan dizide rol almış ve başarılı oyunculuk performansıyla herkesi büyülemiştir. Güzel oyuncu Olcay Yusufoğlu herhangi bir film projesinde yer almamıştır.

1 Yorum

  1. Savaş Aktan 19 Ekim 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın