Oktay Vural Kimdir? Nereli?

Mhp’nin başarılı isimlerinden biri Olan Oktay Vural Kimdir? merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.Oktay Vural hakkında bilmeniz gereken herşey yaşı kaç nereli herşeyi konumuzda bulabileceksiniz.

Oktay Vural Kimdir? Oktay Vural Nereli Kaç Yaşında?

Oktay Vural 9 Şubat 1956 Yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen bir siyasetçimizdir.Kendisi kısa bir süre Önce Kanser hastası eşini kaybetmiş 2 çocuk babası birisidir.Tüm Siyasi camiası tarafından sevilen bir isim olan Oktay Vurala bizlerde kimdirki ailesi olarak başsağlığı diliyoruz mekanı cennet olsun diliyoruz.

Hukukçu ve İktisatçı; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla tamamlamıştır. Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde, iktisat doktorasını Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde bitirmiştir.
ABD Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da araştırmalarda olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF’de 1988’de yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yapmıştır.

Başbakanlık Müşavirliği, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyeliği, Türkiye Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü; Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevlerinde başarı ile yer aldı.

21. Dönem İzmir Milletvekili. 21. Dönem’de NATO PA Üyesi ve Doğu-Batı Ekonomileri İşbirliği Komitesi Başkanlığı ile TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 57. Hükümet’te Ulaştırma Bakanlığı yaptı.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın