Oktay Usta Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yemek tarifi denilince akla ilk gelen isimlerden biridir Oktay Usta Kimdir? nerelidir? kaç yaşındadır? gerçek adı nedir? tüm bunları merak ediyorsanız hemen konumuza göz gezdirin.

Oktay Usta Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Oktay Usta gerçek adı Oktay Aymelektir.27 Eylül 1968 yılında Bolu Mengen’de dünyaya gelmiştir.6 Kardeştir ve en küçükleridir.İlk okul ve Orta okulu Bolu Mengen’de tamamlamıştır.Amcası aşçıbaşıdır ve onun sayesinde bu meslekle tanışması olmuştur.İstanbul’da ünlü bir yerde çalışmaya başlamıştır.İlerleyen zamanlarda İstanbul’un Şişli ilçesinde çok önemli isimlerin ziyaret ettiği restoranda çalışmaya başladı.Oktay Usta evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yaklaşık 2 sene dolduktan sonra Aşcı babasından gelen teklif üzerine İzmir’e gitti.Birçok otelin mutfak bölümünde görev yapmıştır.Beş yıldızlı Otellerdede çalışmıştır.Çalışma hayatı boyunca hep başarılı şekilde olmuştur hatta Türk mutfağının lezzetlerini tanıtmak için İspanya’ya gitmiştir.

1997 tarihinde İstanbul ilinde çalışmış olduğu bir otelde büfe şefi olarak görev yapıp, kadınlara yönelik yemek süsleme kursları vermeye başlamıştır.Bir sene sonra Londra’da aşçılık yarışmasında klasman birinciliği ödülünü almıştır.1999 tarihinde ise Malta’da yapılan yarışmada 2 tane gümüş madalya almıştır.

Televizyonla tanışması şu şekilde oldu.Perihan Savaş’ın sunduğu programa katılmıştır bazı programlardan teklifler gelmiş ve sürekli canlı yayınlara çıkmaya başlamıştır.1998 yılında Samanyolu ekranlarında yayınlanan Yeşil elma programınla beraber artık Yemek tarifi diyince akla gelen ilk isimlerden biri olma ünvanını yakaladı.Uzun süredir yayında olan Yeşil Elma programı uzun zamandır yayın hayatına Ünlü kişileri konuk ederek devam etmektedir.Oktay Usta birçok yemek kitabıda çıkarmıştır.

Bizde başarılı Yemek tariflerinle herkesin sevgisini kazanan Oktay Ustaya başarılar diliyoruz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın