Oktay Kaynarca Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Oktay Kaynarca’ nın Biyografisi

               

Oktay Kaynarca

1965 Malatya doğumlu Oktay Kaynarca bir dönem Almanya Berlin’de çocukluğunu geçirmiş olup Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özakman’ın Duvarların Ötesi adlı eserinin tiyatro oyununda oynamıştır. Birkaç çocuk oyununda rol aldıktan sonra TRT’nin Gençler dizisinde oynamıştır. Ali Atik ve Ayşegül Atik ile bir müzikalde oynamıştır. 1991 yılında Konservatuvardan mezun olmuştur. Kan Kardeşler (Blood Brothers) adlı müzikalde oynamıştır. Bahse konu müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile birlikte oynamıştır.

Kurtlar Vadisi’nden Bugüne

1993-1994 sezonunda“Derin Bir Soluk Al” oyunuyla tiyatro hayatını sonlandıranOktay Kaynarca söz konusu oyundaki rolü ile Avni Dilligil “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü almıştır. Bir döneme damgasını vuran Deli Yürek dizisinin sinema versiyonu Bumerang Cehennemi’ndeki rolü ile 39. Antalya Film Şenliği Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Süleyman Çakır karakteriyle Kurtlar Vadisi dizisinin unutulmazları arasına girmiştir. 2008’de Adanalı dizisinde başrol oynamış, 2015’te Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine başlamıştır.

Oktay Kaynarca Kimdir Kaç Yaşında Nereli

1991 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra profesyonel olarak ilk oyununu Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte oynadığı çocuk oyunu ile adımını atmıştır. Tiyatro oyunculuğunda “Kan Kardeşler” ve daha sonra “Derin Bir Soluk Al” oyunlarında oynadıktan sonra tiyatro oyunculuğunu bırakmıştır. 2003 yılında Kurtlar Vadisi dizisinde kendini gösteren Kaynarca Süleyman Çakır ismi ile 5 sezon yer aldıktan sonra adını oldukça duyuran ünlü oyuncu Adanalı dizisinde yer aldığı başrol oyunculuğu ile daha çok insanların gönlünde taht kurmuştur. Melek Angun ile de 2012 yılında dünya evine giren ünlü oyuncu daha çok bu diziler ile kendini göstermiş ancak birçok farklı dizide de rol almıştır.

Oktay Kaynarca Doğum Tarihi: 27 Ocak 1965

Oktay Kaynarca Boyu:1,76 m

Oktay Kaynarca Kilosu: 70 kg

Oktay Kaynarca Göz Rengi: Mavi

Oktay Kaynarca Burcu: Kova burcu

Oktay Kaynarca Doğum Yeri: Malatya

Oktay Kaynarca Eğitim Durumu: Üniversite mezunu

Oktay kaynarca ‘nın sosyal medya hesapları 

Facebook: Resmi bir hesabı bulunmamaktadır.

Twitter: https://twitter.com/kaynarca_oktay

İnstagram: https://instagram.com/oktaykaynarca/

Oktay Kaynarca Resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın