Okan Bayülgen Kimdir?

Okan Bayülgen Kimdir?

Okan Bayülgen 23 Mart 1964 tarihinde İstanbul Cihangir’de dünyaya geldi. Gerçek ismi Kaan Okan Bayülgen’dir. 19 Mayıs İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra Galatasaray Lİsesi’ne başladı. Öğrencilik hayatı boyunca müzik, edebiyat ve folklor gibi kollarla ilgilendi. Daha sonra Bodrum Lisesi’ne geçen Bayülgen, buradan da Şişli Lisesi’ne geçmiş ve 1984 yılında lise eğitimini tamamlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra fotoğrafçılık eğitimi almak istediği için Fransa’ya gitti. Tours Üniversitesi Hukuk ve Ekonomik Bilimler Fakültesi’nde hukuk okumaya başladı. Fakat ani bir karar ile yeniden Türkiye’ye döndü. Burada Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü’nü tamamladı. 1989 yılında mezun olurken, yine aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı.

Okan Bayülgen kimdir, Okan Bayülgen nereli, Okan Bayülgen kaç yaşında, Okan Bayülgen boyu, Okan Bayülgen vikipedi

Okan Bayülgen’in Kariyeri

Okan Bayülgen’in kariyer hayatı, tiyartro oyunculuğu ve yönetmenlik yapması ile başladı. En önemli çıkışını ise 1991’de Kent FM’de yaptığı radyoculuk ile yakaladı. 1992 yılında askerliğini tamamladı ve 1994 yılında da devlet tiyatrolarındaki görevinden istifa etti. Daha sonra tüm kariyer planlarını radyo ve televizyon üzerine yaptı. İlk televizyon deneyimi ise Satel TV’de müzik programı sunması ile oldu. En büyük çıkışı ise ATV’de ‘Gece Kuşu’ adındaki programı sunması ile yakaladı. Ardından Kanal D’de Zaga adlı şov programını sundu. Bu program ile sesini geniş kitlelere duyurdu. Disko Kralı, Makina, Medya Kralı ve Muhabbet Kralı programlarını sundu ve Medya Kralı programının adını değiştirerek Kral Çıplak olarak devam ettirdi.

Bayülgen, aynı zamanda birçok seslendirmeye de hayat vermektedir.

Diğer yandan toplamda 4 evlilik yaptı ve İstanbul adında bir kızı var.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın