Oğuzhan Koç Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ünlü isimlerden biri olan Oğuzhan Koç Kimdir? nereli kaç yaşındadır?

Oğuzhan Koç Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Oğuzhan Koç 13 Mayıs 1985 yılında doğmuştur.Doğum yeri Erzincan’dır.1992 Büyük bir deprem felaketi sonrası ailesinle beraber Bursa’ya göç etmişlerdir.Müzik eğitimi konusunda başarılı bir koro sınavlarına katılmış ve kazanmıştır.Daha cok küçükken 8 yaşındayken Müzik eğitimini almaya başlamıştır.Bu eğitim oldukça uzun süre sürmüş ve yaklaşık 15-16 yaşlarına kadar sürmüştür.İlkokulu bitirip ardından Gazi Anadolu Lisesini bitirmiştir.Lisedeyken grubunla beraber çok güzel konserler vermiştir.Hem ortaokul hem lise öğrenimi içersinde tiyatro ile yoğun olarak ilgilenmiştir.Oyuncu Eser yenenler lise arkadaşıdır.

1 Yıl kadar İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde okumuştur.Ama bırakmıştır.2005 tarihinde İstanbul’a Eser Yenenlerin yanına gelmiştir.Burada grup kurmuş ve çeşitli şarkılar söylemiştir.İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümüne giriş yaptı.2007 tarihininin Ağustos ayı içersinde BKM Atölye oyuncularınla beraber güzel başarılara imza attılar.Çok Güzel Hareketler bunlar adlı güldürücü programla isminden söz ettirir hale geldi.Herkesi ekrana kitleyen güldürdükçe güldüren bir programa imza atıldı.

Ünlü oyuncu Ferhat Göçer’e sözününün ve müziğinin kendisinin olduğu Gül ki Sevgilim isimli şarkı vermıştır.Ünlü Oyuncu Star Tv’de 2013 tarihinde yayınlanan 3+1 isimli programla tekrar ekran başına geçti.Programı daha sonra Acun Ilıcalı almıştır ve o nedenle programın adı 3 adam olmuştur.

Oğuzhan Koç Boyu 1.70’dir.

Aldığı ödül 2011 tarihinde 17. Kral Müzik ödüllerinde En iyi Film müziği ödülüne layık görülmüştür.Albümü ise 2013 tarihinde Ben Hala Rüyada isimli albümdür.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın