Ogün Sanlısoy Kimdir?

Ogün Sanlısoy Kimdir?

Ogün Sanlısoy, 1971 yılında Gölcük’te doğmuştur. Babasının mesleği gereği ilkokul döneminde çok yer gezen Sanlısoy, Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri ve Tasarımı bölümü mezunudur.

Üniversite mezuniyetinin ardından yakın arkadaşı Kubilay Özvardar ile birlikte akustik dinletisi çalışması yaptı ve ilk sahne deneyimini başarıyla gerçekleştirdi. Aynı zamanda çeşitli amatör gruplarda solist olarak görev almış olan Ogün Sanlısoy, müziğe devam etmeye kararlıydı.

ogun-sanlisoy-kimdir

1992 Yılında Pentagram İle Zirvedeydi

Müzik kariyerinin başarılı başlangıcını 1992 yılında Pentagram’da solist olarak görev alarak yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında grup ile birlikte başarılı konserlere imzalar attılar. Ülkemizde en iyi Rock şarkıcısı unvanına layık görüldü.

Ogün Sanlısoy’un müzik kariyeri 1994-95 yıllarında Klips grubunun solistliği görevini üstlenmesi ile devam etti. 1995’te çıkan Özlem Tekin’in albümünde, besteci, süpervisor ve enstrümanist olarak görev aldı. 1999 yılında ise ilk solo albümü olan Korkma’yı çıkardı.

Solo ve Düet Çalışmaları Devam Ediyor

2009 yılında Büyüdük Aniden ve Yukarıya Bak single çalışmaları yayınlandı. Kendi çalışmalarının yanında pek çok sanatçının albümünde sesiyle yer alarak, çeşitli düetler yaptı. 2011 yılında 4. Solo albümü Ben yayınlandı. Albümde 13 parça bulunmakta olup, bunların 12 tanesinin söz ve müziği Ogün Sanlısoy’a ait.

Nilüfer’in 12 düet albümünde sanatçıyla birlikte Hey Gidi Günler adlı parçayı seslendirdi. Son olarak 2016 yılında Metin Türkcan’ın solo albümündeki Beynim Çatladı parçasına vokaliyle eşlik etti.

1 Yorum

  1. Gülay Korucu 23 Ocak 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın