Ödüllü Yazar Canan Tan Kimdir? Biyografisi

Türkiye’nin önde gelen yazarlarından biri olan Canan Tan kimdir? Edebiyat dünyasının ödüllü yazarı Canan Tan kaç yaşında ve aslen nerelidir? İşte Canan Tan’ın özgeçmişi ve biyorafisi

CANAN TAN KİMDİR?

Canan Tan Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Eczacılık fakültesi mezunudur. Kendisine halen neden eczacılık mezunu olup ta edebiyatçı olduğu sorulur. Yazar Canan Tan farklı edebiyat türlerindeki yarışmalarda birçok derece ve ödül almıştır. İzmir gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Milliyet gazetesinin pazar ekinde güncel olan olayları esprili bir dille yorumlayarak yazan yazar Canan Tan Mimoza dergisinde Çuvaldız, Kazete adlı kadın gazetesinde Kazete-Mazete isimli köşelerde de yazı yazmıştır.

Toplamda 10 adet kitabı yayımlanan yazar Canan Tan‘ın kitaplarından 3 tanesinin 3. 6 tanesinin de 2.baskısı yapılmıştır.  Kitapları da sürekli çok satanlar listesinde üst sıralarda yer alır. Mezun olur olmaz evlenip Diyarbakıra gitmiştir.  Ve bu sayede Pirayeyi yazmıştır. Eczacılıktan gelen bilgisi ve duygusuyla da  Eroinle Dans ve En son yürekler ölür yazmıştır.

CANAN TAN’IN KİTAPLAR VE ESERLERİ

1.Piraye
2.Eroinle Dans
3.En Son Yürekler Ölür
4.Aşkın Sanal Halleri
5.Söylenmemiş Şarkılar
6.Çikolata Kaplı Hüzünler
7.Yüreğim Seni Çok Sevdi
8.Sokaklardan Bir Ali
9.İz
10.Issız Erkekler Korosu
11.Hasret
12.Pembe ile Yusuf

canan-tan-kaç-yaşında-8994

1 Yorum

  1. tulay 6 Aralık 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın