Nusret Gökçe Kimdir?

Nusret Gökçe Kimdir?

Nusret Gökçe, 1983 tarihinde Erzurum’da dünyaya geldi. 5 kardeşli bir aileye mensuptur. O dönemlerde babası maden işçiliği yapmaktaydı ve maddi açıdan sıkıntıları vardı. 2 yaşına geldiğinde ailesi ile birlikte Erzurum’dan Darıca’ya geldiler. Uzun süre babasını göremeyen Gökçe, geçimini çok zor sağlamaktaydı. Öyle ki Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nu maddi yetersizlik yüzünden bırakmak zorunda kaldı. Bu dönemden itibaren meslek hayatına atıldı.

Nusret Gökçe Kimdir?

Nusret Gökçe’nin İş Hayatı

Nusret Gökçe’nin ilk işi Bostancı kasaplar çarşısındaki bir dükkanda çıraklık yapmak oldu. O dönemde çok fazla usta ile çalışarak yeni şeyler öğrendi. Gününün çoğunu çalışarak geçirdikten sonra geri kalan kısmında ise dinlenmeyi tercih ediyordu. Yine bu dönemde kendini geliştirmek için ne gerekiyorsa yaptı.

2007 yılı deyim yerindeyse Nusret Gökçe’nin dönüm noktası oldu. Bu senede İstinye Park’ta kasap ve restoran işinde çalıştı. Kasaplık için daha çok gelişmek isteyen Gökçe, hiçbir yabancı dili olmadığı halde Amerika, Japonya gibi birçok ülkeye gidip, kasaplığın orada nasıl olduğunu ve pratiğini öğrendi. İş deneyimlerini edindikten sonra kafasında kendi işini kurmayı geliştirdi. 2010 yılında Amerika’ya giderek parasız bir şekilde 3 ay çalıştı ve döndüğünde kendi işinden oldu. Fakat amacı kendi yerini açmaktı.

Nusr-et Kuruluşu

Kendi yerini açmak isteyen Nusret, yeterli sermayeye sahip değildi ve eski arkadaşı Mithat Erdem’den destek istedi. Dükkanın adını ise Nusr-et koydu. İstediğinden ve beklediğinden daha çok ilgi gördü. Nusret’in, dünya çapında da kasap ve restoran dükkanı iş yapmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın