Nurgül Yeşilçay Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Nurgül Yeşilçay Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Sinema ve dizi oyuncusu olan Nurgül Yeşilçay, 26 Mart 1976 yılında Afyonkarahisar‘da dünyaya gelmiştir. Sineme ve dizi oyuncusu olarak pek çok başarıya imza atan Nurgül Yeşilçay 1998 yılından günümüze kadar kariyerini hızla devam ettirmiştir. 1998’den bu günlere kadar başarılarına pek çok gelişimler ekleyen Nurgül Yeşilçay, pek çok farklı dizi ve sinema filminde rol almıştır. Bunların yanı sıra, aldığı eğitimler ile kendini geliştiren Yeşilçay eğitim hayatı boyunca okuduğu okullara da şunları eklemiştir.

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

Bahsettiğimiz gibi Nurgül Yeşilçay sinema ve dizi oyuncusu olarak ülkemizde tanınan isimler arasında yer almaktadır. Sinema ve dizi ile araları iyi olan bireylerimiz bilecek ki, dizilerde aldığı roller ile oldukça başarılı ve sevilen bir karakter haline gelmiştir.

Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’ de alan Nurgül Yeşilçay, üniversite eğitimini ise Türkiye’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi ‘nde almıştır. Bahsettiğimiz bu üniversitede Tiyatro bölümünde eğitim gören Nurgül Yeşilçay, okula devam ettiği yıllarda, ilk olarak İkinci Bahar dizisinde yer aldığı, Gülsüm rolünde tanınmıştı. Peki, bundan sonda daha hangi rollerde yer aldı ve hangi başarılara imza attı?

Bahsettiğimiz yıllar elbette ki 2000’i yıllardı. 2001 yılında mezun olan Nurgül Yeşilçay, 2002 yılında da, bildiğiniz gibi televizyon dizileri arasında yer alan Asmalık Konak dizisinde, Bahar Karadağ rolü ile ekranların karşısına çıkmıştı. Yine 2002 yılında, bunun yanı sıra bir filmde de oynadığı bilinmektedir. Bu filmde elbette ki, Teoman ile birlikte rol aldığı, Mumya Firarda isimli film olmaktaydı.

2003 yıllarından bahsedecek olursak eğer, Özcan Deniz ile başrollerini paylaştığı ve Asmalı Konak dizisinin devam dizisinde rol almıştır.

En iyi kadın oyuncu ödülünden bahsetmek gerekirse eğer, Atıf Yılmaz’ın yönetmenlik yapmış olduğu eğreti gelin isimli filmde Kostak Emine Rolü ile aldığı ödül, en iyi kadın oyunculuk rolü olarak bilinmekteydi. Daha sonra da, daha pek çok dizi de rol alan Nurgül Yeşilçay, hamile olduğu dönemlerde ise Melekler Adası dizisinden ayrılarak, 2005 yılında oğlunu dünyaya getirdi.

Nurgül Yeşilçay Nereli?

Nurgül Yeşilçay Afyonkara hisar doğumlu olup, eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. Daha sonra ise İstanbul’da dizi çekimlerine devam ederek, hayatını İstanbul da geçirmiştir.

Nurgül Yeşil Çay Kaç Yaşındadır?

1976 doğumlu olduğu bilinen Nurgül Yeşilçay, 39 yaşındadır.

Nurgül Yeşilçay resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın