Nur Fettahoğlu Kimdir?

Nur Fettahoğlu Kimdir?

12 Kasım 1980 yılında Duisburg Almanya’da dünyaya gelen Nur Fettahoğlu aslen Rizelidir.Nur Fettahoğlu’nun boyu 1.69 cm, kilosu ise 52 kilodur. Gözleri mavi olan oyuncunun saçları açık kahverengidir. Akrep burcu olan Nur Fettahoğlu Levent Veziroğlu ile evlidir.

36 yaşındaki ünlü oyuncunun 5 kardeşi bulunmaktadır. Kardeşleri arasında 4. sıraya sahip olan Nur Fettahoğlu’nun annesi Fatma Hanım, babası ise Sinan Bey’dir. Ablası spiker olan ünlü oyuncu Almanya’da çok fazla yaşamamıştır.

Liseyi İstanbul Beşiktaş Lisesi’nde okuyan ünlü oyuncu üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tamamladı. Bankada çalışan oyuncu daha sonra Sky Türk televizyonunda spikerlik görevini de üstlendir.

nur-fettahoglu-kimdir

Nur Fettahoğlu’nun Kariyeri

Spikerlik yapan Nur Fettahoğlu daha sonra dizilerde rol almaya başladı. İlk olarak “Benden Baba Olmaz” dizisinde rol alan Nur Fettahoğlu “Aşk-ı Memnu” dizisi sayesinde pek çok izleyici kitlesine ulaştı. Reklamlarda da rol alan ünlü oyuncu Luna ve Dove reklamlarında boy gösterdi.

Nur Fettahoğlu’nun Oynadığı Diziler ve Filmler

Nur Fettahoğlu pek çok dizi ve filmde önemli roller üstlenmiştir. Nur Fettahoğlu’nun rol aldığı dizi ve filmler arasında 2007 Benden Baba Olmaz, 2007 Gönül Salıncağı, 2008  Aşk-ı Memnu, 2011 Gişe Memuru, 2011 Muhteşem Yüzyıl dizisi, 2014 Filinta, 2014 Hayat Yolunda dizileri bulunmaktadır.

Başarılı bir oyuncu olan Nur Fettahoğlu önemli projelerde oyunculuğunu profesyonel olarak gösterme fırsatına sahip oldu.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın