Nil Karaibrahimgil Kimdir? Aslen Nerelidir?

Sesiyle herkesi kendine hayran bırakan güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Nil Karaibrahimgil kimdir? Başarılı sanatçı Nil Karaibrahimgil aslen nerelidir? Nil Karaibrahimgil  kaç yaşındadır? İşte Nil Karaibrahimgil’in tüm şarkıları ve biyografisi

NİL KARAİBRAHİMGİL KİMDİR?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Nil Karaibrahimgil aslen Ankaralıdır. Müzik hayatına 12 yaşında başlayan ve sesiyle herkesi kendine hayran bırakan başaralı sanatçı Nil Karaibrahimgil 2000 senesin Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olarak reklamcılık sektörüne giriş yapmıştır.

İlk olarak seslendirdiği ‘Ben Özgürüm’ şarkısıyla halk tarafından büyük beğeni toplayan Nil Karaibrahimgil ‘Özgür kız’ olarak ilan edildi. 2002 senesinde Sony Müzik yapımcılığı ile ilk olarak çıkardı ‘Nil Dünyası’ albümüyle türk pop dünyasına hızlı bir giriş yapan Nil Karaibrahimgil ardından 2004 yılında 2.albümünü çıkardı. 2006 yılında ‘Pırlanta’ şarkısıyla dikkatleri üzerine toplayan Nil Karaibrahimgil satış rekorları kırdı. Bu başarsını ona MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2007 de en iyi Türk sanatçısı ödülünü getirdi.

Müzik dünyasındaki başarısı kadar reklamcılık ve film sektörüne de giren Nil Karaibrahimgil birçok dizi ve film yapımcısında teklif almaktadır.

NİL KARAİBRAHİMGİL’İN TÜM ALBÜMLERİ

Nil Dünyası
Nil FM
Tek Taşımı Kendim Aldım
Nil Kıyısında
Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum
Ben Buraya Çıplak Geldim

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın