Nihat Doğan Kimdir?

Nihat Doğan Kimdir?

Nihat Doğan, 5 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Muş’un meşhur Batıkan aşiretindendir. Fakir bir ailenin çocuğu olan Nihat Doğan, on bir yaşında iken babasını kaybetti. Lise eğitimini Avcılar’da tamamladı. Daha sonra Avcılar’da bir çay bahçesinde şarkı söyledi ve orada bulunan bir çiftin söylemi üzerine Almanya’ya gitti. Bir sene Almanya’da yaşadı ve ünlü olamayacağını düşündüğü için geri döndü.

Nihat Doğan’ın Müzik Kariyeri

Nihat Doğan’ın müzik kariyeri 1994 yılında başladı. İlk albümü ‘Kırdın Kalbimi’ ile Erol Köse prodüktörlüğünün desteği sayesinde müzik hayatına başlamış oldu. Kendisinden tam olarak 12 yaş büyük olan Seda Sayan ile uzun süre nişanlı kalan Nihat Doğan, adından sıkça söz ettirdi. Söylediği her sözü, yaptığı her hareketi olay olmaya başladı ve halk arasında ‘Nihat Doğan Felsefesi’ yaratıldı.

2006 yılında ‘Zor Gelir’, 2007 yılında ‘Zoruna Mı Gitti’, 2009 yılında ‘1071’ ve 2011 yılında ‘Arayamadım’ albümlerini piyasaya sürdü.

Nihat Doğan’ın Katıldığı İşler

AK Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu olarak görev alan Nihat Doğan, 2011 yılında sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlendiği yarışma programı ‘Surivivor’a katıldı.

2001 yılında ‘Sultan’, 2013 yılında ‘Harem’ gibi projelerde yer alan Doğan, 2015 yılında da Survivor’a katılacakken, yaptığı bazı açıklamalardan dolayı kadro dışı bırakıldı. Şimdilerde Beyaz TV’de ‘Söylemezsem Olmaz’ programının sunucuları arasında yer alıyor.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın