Nihat Altınkaya Kimdir?

Nihat Altınkaya

Karabük’te 1979 yılında doğan ancak aslen Rize’li olan Nihat Altınkaya oyunculuk kariyerinden önce profesyonel olarak voleybol oynamış ve güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır. Ekol Drama’da oyunculuk dersi alan Altınkaya, ünlü Yaprak Dökümü dizisi ile bu alandaki kariyerine başlangıç yapmıştır. Ardından Yüksek Sosyete, Kara Ekmek, Karadayı, Unutulmaz, Tozlu Yollar, Menekşe ile Halil, Dudaktan Kalbe ile Kurtlar Vadisi Pusu’da oynamıştır. Boyu 1.85 m olup, su sporları ile de ilgilenmektedir. Altınkaya ayrıca iyi bir boksör olarak bilinmektedir.

 

Nihat Altınkaya

Yarbay Ekrem ve Söz

2005 yılında Fear Factor yarışmasına, 2012 yılında Surviror adlı macera yarışmasına katılan Nihat Altınkaya unutulmaz Kara Dayı dizisinde de rol almıştır. Mankenlik ve fotomodellik geçmişi de olan Altınkaya, başrolünü Tolga Sarıtaş’ın oynadığı, usta oyuncular Serhat Kılıç ve Mehmet Özgür’ün de rol aldığı Star TV dizisi Söz’de Erdem Yarbay karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Ülker Biskrem, Vodafone ve Tekstil Bankası reklam filmlerinde oynayan Altınkaya evli olup, 2 kız çocuğu bulunmaktadır. Oyuncu, hayatını İstanbul’da sürdürmektedir.

Esas adı Nihat Alptuğ Altınkaya olan Nihat Altınkaya, 28 Eylül 1979 da Karabük’de doğdu. Aslen Rize’li olup, doğma büyüme Karabük’lüdür. İstanbul’da yaşıyor. İlk, orta ve liseyi Karabük’te okudu. Karabük Demir Çelik Lisesi Voleybol Takımında ve Emlak Bankası Spor Kulübünde oynayan Nihat Alptuğ Altınkaya sporcu kişiliğiyle de tanınır. Özellikle su sporlarına ilgi duymaktadır.Ayvalık’ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi da olarak çalışmıştır. Daha sonra İstanbul’a taşındığında buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi almış Fenerbahçe Boks Kulübü’nde yer almıştır.

Fotomodelik ve mankenlik yapan Nihat Alptuğ Altınkaya, karizmatik ve ağır tavırları, mahsun bakışları ile hayranlarının ilgisini çekmektedir.

Nihat Alptuğ Altınkaya, profesyonel anlamda Ekol Drama Sanat Evinde Sanatsal eğitim almıştır.

Dizi oyunculuğuna “Binbir Gece” dizisi ile giriş yapmış ve ardından “Kurtlar Vadisi” dizisinde rol almıştır.

Fotomodel olan Nihat Altınkaya, birçok sanatçının klibinde yer almıştır. Bunlar arasında Funda Arar’ın “Özledim” parçasının klibinde, Yaşar’ın “Sevda Sinemalarda” adlı parçasının klibinde, Nilgül’ün “Konuşamıyorum” ve “Sen” adlı parçalarının klibinde, Aylin Aslım’ın “ Ahh” klibi gösterilebilir. “Menekşe ile Halil” dizisinde Mithat’ın adamı Semih karakterini canlandırmaktadır. Yaprak Dökümü’nde Levent Tuncel karakterini canlandırmaktadır. “Tekin Acar Cosmetics”, “Tekstil Bank”, “Biskrem Dark”, “Vodafone Değişim Başladı” gibi çeşitli reklam filmlerinde oynamıştır. Karaca’ nın katalog çekimlerinde yer almıştır.

Nihat Altınkaya, daha önce de 2005 yılında “Fear Factör” yarışmasında da yer almıştır.

Survivor Ünlüler Gönüllüler’in ikincisi olan Survivor 2012’ye katılan Nihat Alptuğ Altınkaya yarışmaya katıldığı sırada 33 yaşında bulunmaktadır. Bu yarışmada birinci olmuştur.

Nihat Altınkaya, Aralık 2010 tarihinde İmre Altınkaya ile evlendi, Melek (d. 2012 ) ve Ayşe (d. Mayıs2013) iki kızı vardır.

23 Ocak 2015 tarihinde Atv’de başlayan “Kara Ekmek” adlı dizinin ikinci sezonunda diziye dahil oldu. Başrolleri paylaşanlar Engin Hepileri, Özlem Yılmaz, Altan Erkekli, Ahmet Levendoğlu, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman, Elif Can Ongurlar gibi oyunculardır.

Rol aldığı Dizi ve Filmler :
2015 – Kara Ekmek (TV Dizisi)
2013 – Tozlu Yollar (TV Dizisi)
2013 – Karadayı (Sinan Koca) (TV Dizisi)
2010 – En Mutlu Olduğum Yer (Kemal) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Unutulmaz (Aras)(TV Dizisi)
2009 – Turquaze (Ediz) (Sinema Filmi)
2009 – Kahramanlar (Mete) (TV Dizisi)
2009 – Aşk Üçgeni (Tarık) (TV Filmi)
2008 – Kırmızı Işık (TV Dizisi)
2007 – Menekşe ile Halil (Semih) (TV Dizisi)
2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (Ajan) (TV Dizisi)
2008 – Dudaktan Kalbe (Umut Altuğ)(TV Dizisi)
2009 – Yaprak Dökümü 4. Sezon (Levent Tuncel ) (TV Dizisi)
<br/ >Nihat Altınkaya burcu nedir: Terazi
<br/ >Nihat Altınkaya mesleği: Model, Dizi Oyuncusu
<br/ >Nihat Altınkaya kaç yaşında: 28.Eylül.1979
<br/ >Nihat Altınkaya ölüm tarihi:
<br/ >Nihat Altınkaya biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın