Nihal Yalçın Kimdir?

Nihal Yalçın Kimdir?

29 Mart 1981 yılında dünyaya gelen Nihal Yalçın İstanbul’da doğdu. 36 yaşında olan ünlü dizi oyuncusu koç burcudur. Üç kız ve bir erkek kardeşi bulunan Nihal Yalçın aslen Tuncelilidir.

Ailesi Nihal Yalçın doğmadan önce Tunceli’den göç etmiş ve İstanbul’a yerleşmiştir.  Üniversite eğitimine 2004 yılında başlayan Nihal Yalçın İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümü okumuştur.

Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi oyunculuk bölümü üzerine yapan ünlü oyuncu reklam ve dizilerde rol aldı. Nihal Yalçın’ın saç rengi siyah, göz rengi ise kahverengidir. Nihal Yalçın’ın boyu 1.66 cm, kilosu ise 54’tür. Nihal Yalçın evli değildir.

nihal-yalcin-kimdir

Nihal Yalçın’ın Kariyeri

Nihal Yalçın’ın ekranlarla ilk tanışması bir reklam filmi sayesinde gerçekleşti. Ayrıca 2012 yılına kadar doğaçlama oyunculuğu da yapan Nihal Yalçın Okan Bayülgen’in “Disko Kralı” programında da görev aldı.

Nihal Yalçın’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Nihal Yalçın pek çok dizi ve filmde önemli roller üstlendi. Nihal Yalçın’ın rol aldığı dizilerin başında Beş Kardeş, Yalan Dünya, Cümbür Cemaat Aile, Kış Masalı, Avrupa Yakası, Güldünya, Şöhret Okulu ve Kurtlar Vadisi Pusu 1.Sezon’dur.

Nihal Yalçın’ın rol aldığı filmler ise Araf, Berlin Kaplanı, Yeraltı, Kurtuluş Son Durak, Hayatın tuzu, Ay Lav Yu ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü filmleri bulunmaktadır. Nihal Yalçın Gecekondu adlı bir de televizyon programı yapmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın