Neslişah Alkoçlar Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Neslişah Alkoçlar Kimdir?

Neslişah Alkoçlar Hülya Koçyiğit’in torunudur ve Türk televizyonlarının başarılı spor spikerlerinden biridir . Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit’in torunu olan Neslişah Alkoçlar, eski oyuncu Gülşah Alkoçlar‘ın da kızı olması sebebiyle televizyonların, basının ve kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Babası Ender Alkoçlar annesi ise Gülşah Alkoçlar’dır. Kız kardeşinin adı ise Aslışah’tır.

Neslişah Alkoçlar Kimdir?

İlkokula Bursa’da başlayan Neslişah Alkoçlar daha sonra İstanbul Yüzyıl Işıl İlkokuluna gitmiş ve eğitimine devam etmiştir. Ortaokul ve liseyi  İngiltere’de Somerset te Millfield Koleji’nde okumuş eğitimini yurtdışında sürdürmüştür. Londra’da devlet üniversitesi olan Westminster Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.İngiltere’de okuduğu zamanlarda kolej takımında voleybol  oynayarak spor yaşamına başlamıştır. Üniversite döneminde staj yapacağı zamanlarda her yaz Doğan Holding’e ait medya reklam satış ve pazarlama şirketi olan Birmaş’ta staj yaptı ve mezun olunca 2 yıl Birmaş’ta Kanal D Reklam Satış Pazarlama bölümünde çalışarak kariyerine sağlam bir adım atmış oldu. Aynı dönemde de başka görevlerde de bulunarak halen de devam ettirdiği Alkoçlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi aktif olarak devam ettirmektedir. Güzel sunucunun babası da milli kayakçıdır ve kendisi de iki yaşında kayağa başlayarak Türkiye şampiyonu milli kayakçı olmuştur.

Aynı dönemde snowboard Türkiye şampiyonu da olarak spor kariyerine bir başarı daha eklemiştir. Türkiye’yi aynı anda olimpiyatlarda 2 dalda temsil etmiş ve başarılı olmuş ilk bayan kış sporcusudur. Neslişah Alkoçların yaptığı spor faaliyetleri arasında snowboard ve kayak dışında;  voleybol, wakeboard, su kayağı ve bröveli su altı dalışı bulunmaktadır ve her branşta spor yapmaya devam etmektedir. Sağlıklı beslenmeye dikkat eden başarılı sporcu ve sunucu Neslişah Alkoçlar sporun da önemini farkında olarak her gün düzenli yürüyüş, yoga ve pilates yapmaktadır. 2014 yılında Engin Altan Düzyatan ile dünyaevine giren ünlü sunucu ve sporcu mutlu bir evliliğe de imza atmıştır.

                Neslişah Alkoçlar Nereli?

Hülya Koçyiğit’in torunu olan ve oyuncu Gülşah Alkoçlar’ın kızı olan başarılı sporcu ve sunucu İzmir’de dünyaya gelmiştir. Hayatı, kariyeri ve özel yaşamı komuoyunun ilgisinde olan Neslişah Alkoçlar İnsanların ilgisini görmektedir.

                Neslişah Alkoçlar Kaç Yaşında?

2 Aralık 1988 yılında dünyaya gelen Neslişah Alkoçlar 2015 yılı itibariyle 27 yaşındadır.

Neslişah Alkoçlar resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın