Nejat İşler Kimdir? Aslen Nerelidir?

Hastalığı ile gündemden düşmeyen sevenlerini üzen usta oyuncu Nejat İşler kimdir? Sevilen oyuncu Nejat İşler aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte Nejat İşler ile ilgili tüm bilgiler

NEJAT İŞLER KİMDİR? KAÇ YAŞINDA NERELİDİR?

Başarılı oyuncu Nejat İşler 28 şubat 1972 tarihinde İstanbulun Eyüp semtinde doğmuştur. Dedesi feshane işçilerinden bir usta babası da işçi olan sanatçı ilkokuldan sonra liseyi Cağaloğlu Anadolu lisesinde okumuştur. İşler soyismini dedesinin işinden aldığını söylemiştir. Liseye başladığı yıllarda yanlızlıktan ve ortama ayak uyduramamaktan okulun tiyatro koluna girmiştir.

Bu esnada derslerini de boşladı ve lise bittikten sonra üniversiteyi kazanamadı. Artık para kazanması gerektiğinden çay partileri tertip etmeye başlar. Böyle işlerle biraz para kazandıktan 2 sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi fotoğraf bölümünü kazandı fakat askerlik için okumaktan vazgeçti. 27 mart dünya tiyatrolar gününde taksimde dolaşırken bir tiyatro oyununa denk gelir onu izler ve ben bu işi niye yapmıyorum diye düşünmüştür. Sonra ise Eskişehirde oturan dayısının yanına gitmiş ve konservatuar sınavına girmeye karar vermiştir. İstanbula 1991 yılında dönmüş ve Mimar sinan üniversitesi konservatuar bölümüne başvurup kazanmıştır. 1995 senesinde ise mezun olmuştur. Okul yıllarında ise devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde ufak roller oynamıştır.

1995 yılında mezun olduğu zaman arkadaşlarıyla birlikte Kahramanlar ve Soytarılar tiyatrosunu kurmuştur. Hikayelerde yazmaya başlayan oyuncu 3 kitap  yazmıştır. Tuhaf şehir hikayeleri,biz zavallı erkekler ve yanlızlık benim gizli sevgilim. 41. Antalya altın portakal ödüllerinde erkek oyuncu dalında ada gösterildi.  1994 yıllarında ilk dizisi Gurur ile de televizyon dünyasına adım atmıştır. Ardından sırasıyla Deli yürek,şehnaz tango,nasıl evde kaldım,dedem gofret ve ben,aşk ve gurur,şeytan ayrıntıda gizlidir dizilerinde oynamıştır. 1999 da ise ilk sinema filmi Eylül fırtınasında rol almıştır.

nejat-isler-nereli-852

İŞTE NEJAT İŞLERİN YER ALDIĞI PROJELERİN BAZILARI

2006 yılı Çalıntı gözler

2006 yılı Yaşamın kıyısında

2006 yılı İki süper film birden

2007 yılı Barda

2007 yılı Yumurta

2007 yılı Bıçak sırtı

2009 yılı Kapalıçarşı

2011 yılı Kaybedenler Kulübü

2011 yılı Behzat ç. bir ankara polisiyesi

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın