Nehir Erdoğan Kimdir?

Nehir Erdoğan Kimdir?

Nehir Erdoğan 16 Haziran 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Malatyalı olan ünlü oyuncu sinema ve dizi oyuncusudur. İzmir Selma Yiğitalp Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra tiyatro sahnesi ile tanışma fırsatı bulan oyuncu üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamladı.

Eğitimine devam eden Nehir Erdoğan Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümü okumaya devam etti. Nehir Erdoğan’ın boyu 1.74 cm, kilosu ise 51 kilodur. Gözleri ve saçları kahverengi olan ünlü oyuncunun burcu ikizlerdir. Nehir Erdoğan 2014 yılında yönetmen Ahmet Sesigürgil ile dünya evine girdi.

nehir-erdogan-kimdir

Nehir Erdoğan’ın Oyunculuk Kariyeri

Nehir Erdoğan ilk televizyona hayatına TRT 1’de yapmış olduğu sunuculuk ile başladı. 2001-2003 yılları arasında canlı yayınlanan Telepazar isimli programda sanat, müzik ve kültür haberleri sunan Nehir Erdoğan’a Hıncal Uluç ve Ali Kocatepe eşlik etmiştir. Pek çok dizi ve filmde rol alan Nehir Erdoğan sunuculuk konusunda da başarılı işlere imza attı.

Nehir Erdoğan’ın Rol Aldığı Film Ve Diziler

Nehir Erdoğan’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Koçum Benim, Hababam Sınıfı Merhaba, Estağfurullah Yokuşu, Yabancı Damat, Okul, Tatlı Bela Fadime, Taammüden Cinayet, Ay Işığı, Meleğin Sırları, Aşk Bir Hayal, Son ve Silsile yer almaktadır. Nehir Erdoğan her projesinde başarılı işlere imza atmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın