Nagehan Alçı Kimdir?

Nagehan Alçı Kimdir?

13 Nisan 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Nagehan Alçı 39 yaşındadır. Lise eğitimi İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Nagehan Alçı üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar Arası İlişkiler bölümünde almıştır.

İngilizce, Almanca ve Fransızca konuşabilen Nagehan Alçı 2010 yılında köşe yazarı olan Rasim Ozan Kütahyalı ile hayatını birleştirdi. Nagehan Alçı’nın Betül Yasemin ve Ayşe Ela adında ikiz çocukları bulunmaktadır.

Nagehan Alçı’nın boyu 1.65 cm, kilosu ise 60’tır. Saç ve gözleri kahverengi olan Nagehan Alçı ekranlarda sürekli yer almaktadır.

nagehan-alci-kimdir

Nagehan Alçı’nın Ekranlarla Tanışması

Nagehan Alçı ilk olarak Hürriyet’in dış haberler servisinde stajyerlik yaparak gazetecilik kariyerine adım attı. 32. Gün programı ve Avusturya’daki bir televizyon kanalında stajına devam eden ünlü gazeteci Nagehan Alçı Show Tv kanalının haber departmanında çalışmıştır.

Ardından Akşam gazetesinde çalışmaya başlayan Nagehan Alçı Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Daha sonra Akşam Gazetesi’nden ayrılan Nagehan Alçı Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Hala Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya devam eden Nagehan Alçı başarılı bir gazetecidir.

Nagehan Alçı’nın Televizyon Kariyerindeki Diğer Başarıları

Nagehan Alçı 2016 yılının Ocak ayından itibaren Planet Mutfak televizyon kanalında “Nagehan Alçı ile 1 Öğün” programını sunmakta ve farklı yemek tarifleri paylaşmaktadır. Ayrıca Nagehan Alçı’nın “Özü Sözü Yirmi Bir” isimli bir kitabı da bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın