Mustafa Üstündağ Kimdir?

Mustafa Üstündağ Kimdir?

Mustafa Üstündağ 11 Şubat 1977 yılında Mersin’de dünyaya geldi. Annesi ev hanımı babası ise cam fabrikasında işçi olan Mustafa Üstündağ aslen Mersinli’dir. 39 yaşındaki ünlü oyuncunun ablası Mustafa Üstündağ 5 yaşındayken vefat etti.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mersin’de tamamlayan ünlü oyuncu konservatuar eğitimi alabilmek için İstanbul’un yolunu tuttu. Ancak sınavları kazanamayan oyuncu Kartal Sanat İşliği Tiyatro Grubu Çocuk Tiyatrosu’nda çalıştı.

Mustafa Üstündağ konservatuara girebilmek için tekrar sınava girdi ve sınavı kazandı. Ünlü oyuncu Müjdat Gezen Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak pek çok tiyatroda önemli rollerde görev aldı.

Mustafa Üstündağ’ın boyu 1.74 cm, kilosu se 78’dir. Saçları siyah gözleri ise kahverengi olan oyuncu  Ecem Özkaya ile evlidir.

mustafa-ustundag-kimdir

Mustafa Üstündağ’ın Rol Aldığı Projeler

Mustafa Üstündağ çok sayıda dizi ve film projesinde yer almıştır. Mustafa Üstündağ’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Merhamet, Gülyabani, Uzun Hikaye, İzmir Çetesi, Arka Sokaklar, Vay Arkadaş, Zincirbozan, Zeynep’in Sekiz Günü, Çılgın Kanal, Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan sevgisine, Aşka Sürgün, Gülizar, Yersiz Yurtsuz, Emret Komutanım, Yolculuk, Dikkat Bebek Var, Yılan Hikayesi yer almaktadır.

Mustafa Üstündağ’ın Ekranlarla Tanışma Süreci

Mustafa Üstündağ’ın sanat hayatı tiyatro oyunlarıyla başladı. Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nda ve MSM oyuncuları sahnesinde görev alan Mustafa Üstündağ Pervasız Tiyatro’da oyunlarına devam etti.

2004 yılında “Uy Başıma Gelenler” adlı dizide oynayan Mustafa Üstündağ oyunculuk hayatına ilk adımı atmış oldu.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın