Mustafa Sandal Kimdir? Kaç Yaşında?

Mustafa Sandalın biyografisine ulaşacağınız konumuzda Mustafa Sandal Kimdir? Kaç yaşında nerelidir? gibi sorulara net cevaplar bulacaksınız.

Mustafa Sandal Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Mustafa Sandal 11 Ocak 1970 Yılında gözlerini İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde açmış bir Şarkıcıdır.Erzincanlı Yusuf, Adanalı Tülin Sansal Çiftinin oğludur. Mustafa Sandal hem sunuculuk yapmıştır hem besteler üretmiştir ayrıca söz yazarıdır. İsviçre’de lise eğitimini tamamladıktan sonra Üniversite eğitimi için Amerika’ya gitmiştir.Kendisi Üniversite mezunudur.Sporcu kişiliğinle dikkatleri çekmektedir. Sandal’ın 6-7 yaşlarında sanatçı olacağı belliydi kendini müziğe adamıştı o yaşlarda bile müziğin notalarına dikkat eder sesleri birbirinden ayırmaya çalışırdı. Onun Arabası var adlı şarkısı ile tanınmıştır. 1994 yılında Suç Bende şarkısı ile 1,5 milyon kaset 200 bin CD ile satışa sunulmuştur. Sandal artık Türkiye’nin Starıydı yurt içinde 140 yurt dışında 30 konser ile bir rekora ulaştı. Sandal, Acun Ilıcalının Sunduğu O Ses Türkiye programında Jürilik yapan bir isimdir.

Mustafa Sandal 13 Ocak 2008 tarihinde evlenmiştir.Eşi Emine Sandal Jahovic aslen Sırbistan Kökenlidir. İlk çocukları 8 Ağustos 2008’de Yaman adında erkek çocukları dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları ise 19 Şubat 2012’de Yavuz adında çocukları olmuştur.

Bizlerde Kimdirki ailesi olarak Mustafa Sandal’a mutluluklarının devamını diliyoruz.

1 Yorum

  1. yesim bagbasi 20 Aralık 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın