Mustafa Ceceli Kimdir?

Mustafa Ceceli Kimdir?

Mustafa Ceceli 2 Kasım 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyan ünlü sanatçı 6 yaşında 2 yıl boyunca özel piyano dersi aldı. Lise yıllarında amatör olarak şarkı söyleyen Mustafa Ceceli  üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümündedevam etti.

Üniversite eğitimi alırken aynı zamanda arkadaşlarının kurmuş olduğu müzik grubunda keyboard çalan Mustafa Ceceli tekrar üniversite sınavına girdi ve Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı.  Ardından Ankara’yı bırakıp İstanbul’a taşındı.

Mustafa Ceceli’nin Sanat Hayatı Nasıl Başladı?

Mustafa Ceceli İstanbul’a yerleştikten sonra meslek hayatına aranjörlük yaparak başladı. Cenk Eren’in vokalisti Merih Ermakastar’ın şarkılarına aranjörlük yapan Mustafa Ceceli müzik hayatına emin adımlarla başladı.

Daha sonra Ozan Doğulu’yla tanışan Mustafa Ceceli, Kenan Doğulu’nun şarkılarına düzenlemeler yaptı.  Giderek ünlenen Mustafa Ceceli daha sonra sezen Aksu’ya şarkılarında ve albümlerinde eşlik etti.

mustafa-ceceli-kimdir

Mustafa Ceceli’nin Müzik Hayatı

Birçok şarkıya aranjörlük yapan Mustafa Ceceli 16. Kral TV Müzik Ödülleri’nde “En İyi Erkek Sanatçı” ve “En İyi Albüm Ödülü”ne sahip oldu.

  1. Altın Kelebek Ödülleri gecesinde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Ödülü”ne layık görülen Mustafa Ceceli Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Nilüfer,Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz gibi pek çok ünlü sanatçıya da aranjörlük yaptı. Mustafa Ceceli’nin çok sayıda müzik albümü bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın