Musa Uzunlar Kimdir?

Özellikle Kurtlar vadisi isimli dizideki başarılı performansınla yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken dizideki ismi İskender büyük gerçek ismi ise Musa Uzunlar kimdir? nereli ve kaç yaşındadır?

Musa Uzunlar Kimdir? Kaç Yaşında Nerelidir?

Ünlü oyuncu 22 Nisan 1959 yılında doğmuş bir isimdir.Antalya’da dünyaya gelmiştir.Aslen Niğdelidir.Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan bir isimdir.

Başta Bursa olmak üzere Ankara ayrıca İstanbul devlet tiyatrolarındada rol almıştır.

Devlet Tiyatrolarında yönetim dışında yöneticilikte başarıyla yapmış bir isimdir.

Devlet Tiyatrolarında Bursa, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Ankara ve İstanbulda oyunları yönetmiştir.

Ayrıca İzmit Şehir Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatroları, Eskişehir Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları, Abdullah Şahin/Nokta Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Ankara Maliye Tiyatrosu, Tiyatro Adam gibi topluluklarda ve Makedonya Üsküp Halklar Tiyatrosu ile Bulgaristan Rusçuk Devlet Tiyatrosuda yönetmenlik yapan bir isimdir.

Özel ve ödenekli tiyatrolarda birçok oyunda oyuncu olarak da görev aldı.”Hüzün Mahallesi Otobüsü” ve “Kaplumbağanın Ninnisi” isimli iki oyun yazdı.

Bunlardan ilki yayımlandı ve Devlet Tiyatrolarında sahnelendi.

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Ana Sanat Dalı ve Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitmenlik yapan bir isimdir.

Halen Haliç Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesinde eğitmen olarak çalışmaktadır. Ayrıca sinema, televizyon ve dublaj çalışmaları da yapmakta olan bir isimdir.

Kurtlar Vadisi dizisindeki İskender Büyük karakterinle beraber cok sevilmiştir.Kendisinin Milyonlarca hayranı bulunmaktadır.Bizde başarılı oyuncu Musa Uzunlar’a başarılar diliyoruz.

1 Yorum

  1. aydanur kus 29 Ekim 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın