Murat Tavlı Kimdir?

Murat Tavlı Kimdir?

Murat Tavlı 23 Haziran 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 29 yaşında olan yakışıklı oyuncu Murat Tavlı yengeç burcudur. Murat Tavlı’nın boyu 1.80 cm, kilosu ise 75 kilodur. Murat Tavlı’nın saçları ve gözleri kahverengidir.

Murat Tavlı Bahçeşehir Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümünden mezun olan Murat Tavlı lisede ceza alıp öğretmeninin onu tiyatro kulübüne göndermesiyle birlikte oyunculuğa olan ilgisinin farkına varmış ve oyunculuk kariyeri bu şekilde başlamıştır. Murat Tavlı aslen Kastamonu Ağlı’lıdır. Murat tavlı evli değildir.

Murat Tavlı kimdir, Murat Tavlı nereli, Murat Tavlı kaç yaşında, Murat Tavlı boyu, Murat Tavlı vikipedi

Murat Tavlı’nın ekranlarla Tanışması Nasıl Gerçekleşti?

Murat Tavlı ilk oyunculuk deneyimini “Yahşi Cazibe” adını taşıyan diziyle gerçekleştirmiştir. Bu dizide kaliteli bir oyunculuk performansı sergileyen Murat Tavlı daha sonra pek çok dizi projesinde yer almıştır.

Murat Tavlı aynı zamanda yazarlık yapmaktadır. Murat Tavlı’nın iki adet “Hanfendi Bi’ Bakar mısınız?” ve “Bu Yalnızlık Bana Fazla Bölüşelim Mi?” adlarını taşıyan kitapları bulunmaktadır.

Murat Tavlı’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Murat Tavlı’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Yahşi Cazibe, Farklı Desenler, Küçük Kıyamet, hıyanet Sarmalı, Yeşil Deniz ve N:309 adlı diziler yer almaktadır.

No:309 adını taşıyan dizi Fox Tv ekranlarında hala yayınlanmaktadır. Başarılı bir dizi olan No:309 adlı dizi geniş oyuncu kadrosuyla oyuncularına kaliteli bir dizi izleme fırsatı sunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın