Murat Serezli Kimdir?

Murat Serezli Kimdir?

3 Ekim 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Murat Serezli 42 yaşındadır. Metin Serezli ve Nevra Serezli’nin oğlu olan Murat Serezli, Olcay Serezli ile mutlu bir evlilik hayatı sürdürmektedir. Bade ve Beste olmak üze iki kız çocuğuna sahip olan Metin Serezli’nin boyu 1.83 cm’dir. 87 kilo ağırlığındaki ünlü oyuncu aslen İstanbulludur.

Lise eğitimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamlayan Metin Serezli daha sonra üniversite eğitimini almak üzere Mimar Sinan Üniversitesi’ni kazandı. Burada mimarlık üzerine eğitim alan ünlü oyuncu 10 yıl boyunca 3D animasyon, özel efekt ve post prodüksiyon alanlarında önemli çalışmalar yürüttü.

murat-serezli-kimdir

Murat Serezli’nin Kariyeri

Murat Serezli sinema filmi, dizi reklam ve sitcomlarda yer aldı. Axess ve Profilo gibi büyük markaların reklamlarında oynayan Murat Serezli’nin oynadığı reklamlar Kristal Elma Ödülü aldı.

Hem oyunculuğu hem de kamera arkası dünyayı çok seven Murat Serezli sunuculuk ve reklam seslendirmeleri konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Murat Serezli’nin Görev Aldığı Projeler

Murat Serezli pek çok dizi ve filmde rol aldı. 2015 yılında “Aşk Olsun” sinema filminde yönetmen koltuğuna da oturan Murat Serezli’nin rol adlığı dizi ve filmlerin sayısı bir hayli fazladır.

Dizi ve filmler arasında; Dağ 2, Deliormanlı, Şeytan Türü, Eyvah Eyvah 3, Seni Seviyorum adamım, Başrolde Aşk, Sihirli Annem, Av Mevsimi, Osmanlı Cumhuriyeti Ve Türk Malı gibi projeler bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın