Murat Boz Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Murat Boz özellikle genç kızların hayranı olduğu bir Ünlü Şarkıcıdır.Kendisi’nin birçok Albümü ve çok popüler şarkıları vardır.Peki Murat Boz Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Murat Boz Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Murat Boz 7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak Karadeniz Ereğli ilçesinde gözlerini açmıştır.Annesinin büyük desteğinle beraber Şarkıcılık için büyük adımlar küçük yaşlardan itibaren atmıştır.İlk ve Orta Öğretimini Zonguldak ilinde tamamlayıp İstanbul Güzel Sanatlar lisesine gitmiştir.Lise öğrenimide başarıyla bitirip Bilgi Üniversitesi Caz Vokal bölümünü kazanmıştır.Bu bölümün ardından İstanbul Teknik Üniversitesinde Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümünede girmiştir.Okul yaşamı boyunca çok başarılı işler yapan Murat Boz ayrıca keman ve piyano çalmasınıda çok iyi derecede bilmektedir.Murat boz 1.87 boyunda ve 83 kilodadır.

İlk şarkısı Aşkı Bulamam Ben ile Milyonlar tarafından sevilmeye başlamıştır.Bestesi ise Nil Karaibrahimgil’e aittir. Nil Karaibrahimgil, Nazan Öncel, Hande Yener ve Tarkan gibi pek çok ünlü isme vokalistlik yapan Murat Boz, en fazla Tarkan ile çalışmıştır. 2. Albüm çalışmasını 2007 yılında çıkaran Boz, Maximum adlı bu albümde Tarkan, Mustafa Ceceli, Ümit Sayın gibi ünlü sanatçılardan büyük destek almıştır. Bu yıl, İstanbul Altın Kelebek Ödülleri ve İstanbul FM Altın Ödülleri’nde en iyi çıkış yapan şarkıcı olarak ödüle layık görüldü. Başarılı çıkışının ardından yaptığı müziklerle sürekli gündemde olan Murat Boz düzgün fiziği ile de oldukça fazla seveni olan bir isimdir.

Son zamanlarda Murat Boz’a birçok reklam Filminden teklif gelmektedir.Murat Boz bir kısmını değerlendirip Reklam filmlerinde oynamıştır.O Ses Türkiye yarışmasında Juri üyeliği ve Yetenek sizsiniz yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Bizlerde Yakışıklı sanatçı Murat Boz’a başarılarının devamını dilemekteyiz.

10 Yorum

 1. elif terzioğlu 3 Haziran 2016
 2. ASAL 7 Nisan 2016
 3. nisa 30 Ocak 2016
 4. Nisa 30 Ocak 2016
  • jdjdjd 4 Nisan 2016
 5. Yasmin aleyna 15 Ocak 2016
 6. songul 15 Kasım 2015
  • murat 3 Ocak 2016
   • jdjdjd 4 Nisan 2016
 7. serpil boyraz 28 Mayıs 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın