Murat Balcı Kimdir?

Murat Balcı Kimdir?

Murat Balcı 24 Mayıs 1983 yılında Almanya’da dünyaya geldi. 10 yaşına kadar Almanya’da kalan Murat Balcı 33 yaşındadır. 10 yaşından sonra ailesi Türkiye’ye yerleşen Murat Balcı Türkiye’ye geldikten sonra İzmir şehrine yerleşmiştir.  Murat Balcı 13 yaşından sonra besteler bestelemeye başlamıştır.

17 yaşında İzmir’de düzenlenen ses yarışmasına katılan Murat Balcı lise eğitimini tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü üzerine sürdürmüştür. Üniversite eğitimi alırken bir taraftan da DJ’lik yapan Murat Balcı Dj’likle birlikte tiyatro eğitimi de almıştır.

Murat Balcı’nın boyu 1.84 cm, kilosu ise 80’dir. Murat Balcı’nın saçları kahverengi gözleri yeşildir. Murat Balcı evli değildir.

Murat Balcı kimdir, Murat Balcı nereli, Murat Balcı kaç yaşında, Murat Balcı boyu, Murat Balcı vikipedi

Murat Balcı’nın Ekranlarla İlk Tanışması Ne Zaman Oldu?

Murat Balcı 2004 yılında Türkiye’nin Yıldızları adını taşıyan yarışmayla ekranlara merhaba dedi.  Bu yarışmada finale kalan Murat Balcı daha sonra Zerrin Özer’in vokalistliğini yaptı.

Daha sonra modellik ile ilgilenen Murat Balcı yoğunluk nedeniyle okuluna ara vermiş ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde bir yıl oyunculuk eğitimi almıştır. Showmax adını taşıyan bir programda sunuculuk yapan Murat Balcı’nın rol aldığı ilk dizi “En İyi Arkadaşım” dizisidir.

Murat Balcı’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Murat Balcı’nın rol aldığı diziler arasında; En İyi Arkadaşım, Doktorlar, Kanıt, Saklı Kalan ve Günebakan dizileri bulunmaktadır. Murat Balcı başarılı bir oyunculuk performansıyla ekranlarda yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın