Muharrem İnce Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Chp’nin en fazla konuşulan isimlerinden biri olan ve CHP tabanından büyük destek alan Muharrem İnce Kimdir? Kaç yaşındadır nerelidir? tüm bu sorular konumuzda.

Muharrem İnce Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 yılında Yalova’da dünyaya gelen bir isimdir.İlk ve orta öğretimini Yalovada bitirmiş daha sonra Bursa Uludağ üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünü başarılı şekilde tamamlamıştır.

Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de başarıyla bulunmuştur.

2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.

TBMM’de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı.

13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. bu 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Ülkü İnce ile Evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM’deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir.

Muharrem İnce 24 Haziran 2018 tarihinde ki seçimler için Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı.

2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” adlı bir kitap yazmıştır.

Bizlerde başarılı Siyasetci Muharrem İnceye Başarılarının devamını dileriz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın