Müge Boz Kimdir?

Müge Boz Kimdir?

13 Nisan 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Müge Boz reklam ve dizi oyuncusudur. Annesi Yugoslavya göçmeni olan oyuncunun babası egelidir. 1 kız kardeşi olan Müge Boz babasının işi dolayısıyla 12 yaşında İzmir’e taşınmışlardır.

İzmir Atatürk Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan ünlü oyuncu üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Küçük yaşlardan itibaren bale eğitimi alan Müge Boz iyi derecede piyano çalmaktadır. Yüzme ve tenis Müge Boz’un diğer ilgi alanlarındandır.

Norveç’te burslu eğitim almaya hak kazanan Müge Boz burada reklamcılık ve gazete fotoğrafçılığı üzerine eğitimler almıştır. Müge Boz’un boyu 1.71 cm, kilosu ise 50’dir. Göz rengi mavi olan Müge Boz’un saçları sarıdır. Koç burcu olan ünlü oyuncu 32 yaşındadır.  Müge Boz evli değildir.

muge-boz-kimdir

Müge Boz Oyunculuğa Nasıl Başladı?

Müge Boz reklam filmleriyle kendini tanıtma fırsatına sahip oldu. 2009 yılında oynadığı Turkcell 3G reklamı ile ekranlarla buluşan Müge Boz daha sonra Arçelik, Mavi Jeans, Nescafe 3’ü Bir Arada ve Maksimum kart reklamlarında oynamıştır.  Müge Boz 2013 yılında “Aşk Emek İster” adlı bir dizide başrol oyuncusu olarak rol almıştır.

Müge Boz’un Oynadığı Dizi ve Filmler

Müge Boz’un yer aldığı projeler arasında; Melekler Korusun, Toprağın çocukları, Şüphe, Leyla ile Mecnun, Yalan Dünya, Gurbette Aşk ve Arka Sokaklar yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın