Metin Akdülger Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Vikipedi

Son dönemlerde genç kızların hayallerini süsleyen yeni ve genç ekran yıldızlarından birisi olan Metin Akdülger, tanınırlığını Medcezir dizisine borçludur. Dizi oyunculuğu öncesinde birkaç tiyatro oyununda ve sinema filminde yer alan Akdülger, Medcezir adlı fenomen diziyle beraber merak edilir hale gelmiştir.

Metin Akdülger Kimdir?

1988 yılı Bursa doğumlu olan Metin Akdülger, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenim görmektedir. Yugoslav, Selanik ve Üsküp göçmeni olan bir aileden gelen genç oyuncu, Bursa’da ailesiyle çiftlikte hayvanların içinde büyümüş ve içinde her an oyuncu olma isteği barındırmış bir kişidir. Boş zamanlarında Amerikan Futbolu oynayan Metin Akdülger, herkes gibi bir üniversite öğrencisiyken hayallerinin peşinden koşup oyunculuğa başlamıştır.

Metin Akdülger Oyunculuğa Nasıl Başladı?

Üniversite eğitimi devam ederken önce usta tiyatro oyuncusu Yıldız Kenter’den ve devamında da birkaç tane özel oyunculuk dersi veren kurslardan oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuğa Craft Tiyatro’da Kaset isimli bir tiyatro oyunuyla başladı. Tiyatro oyunculuğu dışındaki ilk oyunculuk deneyimini Ahmet Küçükkaya’nın Bensiz isimli sinema filmiyle yaşadı. Filmdeki rolünü canlandırabilmek için tam sekiz ay boyunca vücut çalıştı ve 17 kilo verdi. Bu arada amatör futbol takımlarıyla antrenmanlara çıktı. Çünkü filmde felç geçiren eski bir futbolcuyu canlandıracaktı. Felçli birinin rolüne bürünebilmek için felçli hastaları ziyaret etti, onların yaşamlarını gözlemledi. Bu süreçte duygusal ve psikolojik olarak çok yıprandığından ve felçli hastaların yaşamlarından çok etkilendiğinden röportajlarında bahsetmektedir.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği Tiyatro Festivali’nde Viladimir Nobokov’un aynı adlı romanından esinlenerek Didaskali adında bir insan incelemesi oynandı. Bu oyunda Metin Akdülger, Ganin adındaki karakterin kendi içi ve dışındaki çatışmaları seyirciye yansıtmıştır. Ancak Metin Akdülger’i tanınır, ünlü yapan, hayran kitlelerine asıl ulaştıran rol Medcezir adlı dizideki Orkun karakteridir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın