Mete Yarar Kimdir?

1967 yılında Samsun’da dünyaya gelen Mete Yarar, 1984 yılında Kara Harp Okulundan piyade teğmen olarak mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından 20 yıl boyunca silahlı kuvvetler bünyesinde çeşitli birimlerde görev yapan Yarar, en son görevini Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda binbaşı rütbesinde devam ettirirken, emekliliğine 1,5 yıl kala kendi isteğiyle ayrılmıştır.

Mete Yarar Kimdir? Mete Yarar Nereli Kaç Yaşındadır?

Mete Yarar, 1967 yılında Samsun’da doğmuştur. 1984 yılında Kara harp okulundan piyade teğmen olarak mezun olduktan sonra 20 yıl boyunca silahlı kuvvetlerin çeşitli birimlerinde görev yaptı. En son görev yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan binbaşı rütbesinde iken 2004 yılında emekliliğine 1,5 yıl kala kendi isteğiyle ayrıldı.

Mete Yarar, TSK’da görev yaptığı zaman diliminde 10 yılı aşkın bir süre doğu ve güneydoğu’da hizmet etmiş, sınır ötesi operasyonlarda yer almıştır. En son bulunduğu görev de 2003’teki, Türk askerlerinin kafasına çuval geçirilen bölgedeki Kuzey Irak’tır. 2004’te ayrılır ayrılmaz dış ticaret yapmaya başladı.

İlk şirketi Irak’la ilgiliydi. Daha sonra kurduğu kendi şirketinde ağırlıklı olarak Ortadoğu analizleri hizmeti verdi. Bölgenin güvenliği, siyasi çalkantılar, savaş riski, iç karışıklarla ilgili analizler yaptı. 2004’ten beri özellikle Irak’ta şirket kuran ve o bölgede yatırım yapan neredeyse herkese hem uluslararası hem de ulusal şirketlere danışmanlık yaptı.

Basın yayın organlarında güvenlik uzmanı sıfatıyla köşe yazarlığı ve programlar yaptı.

Mete Yarar, özel sektörde lojistik, işletme ve basın-iletişim alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Mete Yarar, eşinden boşanmıştır. Bir oğlu vardır.

Kitapları :
2015 – 60 Yıllık İttifakta Son Gün
Mete Yarar burcu nedir:
Mete Yarar mesleği: Asker
Mete Yarar kaç yaşında: ??.??.1967
Mete Yarar ölüm tarihi:
Mete Yarar biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Mete Yarar kimdir? Mete Yarar nereli, Mete Yarar kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Mete Yarar vikipedi, evlimidir? sevgilisi veya eşi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak ettikleriniz kimdirki.com da..

6 Yorum

  1. ahmed affan 2 Ocak 2017
  2. ahmed affan 2 Ocak 2017
  3. Aalan Güney 19 Ağustos 2016
  4. alper 20 Temmuz 2016
  5. betül 15 Nisan 2016
    • Arslan Güney 19 Ağustos 2016

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın