Mesut Yar Kimdir? Mesut Yar Biyografi

17 Nisan 1966 yılında İstanbul’ un Kurtuluş semtinde dünyaya gelen Mesut Yar, Meslek Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Önasya Arkeolojisi mezunu olan Yar, daha sonra 1993 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi gazetecilik bölümüne kayıt olmuş fakat bitirememiştir. İstanbul Üniversitesinde Müzecilik ihtisası yapmıştır.

Mesut Yar Kimdir? Mesut Yar Biyografi

İlk çalışma hayatı Benetton markasına kazak karşılığında tiyatro yazmak olmuştur. Bunun yanı sıra mağaza çalışanlarına da tiyatro eğitimi vermeye başlamıştır. Metin yazarı olarak İstanbul Turnike Programında ki Güner Ümit’ e Temel fıkra ve esprileri yazarak televizyon dünyasına adım atmıştır.

1985 yılında stajer gazeteciliğe başlayan Mesut Yar, Hürriyet, Sabah ve Posta gazetelerinde muhabir, editör, köşe yazarı olarak görev almıştır. Bir ekiple beraber Yön Dergisi’ i çıkarmıştır. Fakat dergi kapandıktan sonra beraber dergiyi çıkardığı arkadaşları ile CNBC- E kanalını kurmaya karar vermiştir.

1994 yılında CNBC- E kanalının kurucuları arasında yer alarak bu kanalda yayınlanan birçok programın sunuculuğunu ve programcılığı yapmıştır. Daha sonrasında Show TV, Star TV, Atv, Cine 5, Number One TV, Kanal 6 ve HBB Tv ekranlarında yapımcı, sunucu, programcı olarak meslek hayatına devam etmiştir. Ayrıca program yaptığı birçok kanalda genel müdür olarak çalışmıştır.

Mesut Yar halen televizyon programcılığına ve köşe yazarlığına devam etmektedir. CNN Türk kanalında hafta içi her akşam ‘’ Burada Laf Çok’’ isimli programın sunuculuğunu yapmaktadır. Posta gazetesinde ise Televizyon Hastası adlı bölümde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Mesut Yar Kimdir? Mesut Yar Biyografi

Programcılık ve sunuculuk alanında kendini ispatlamış olan Mesut Yar, köşe yazarlığında da başarısına başarı katmıştır. Sivri dili sayesinde dikkat çeken sunucu, tarafsız olarak televizyon programlarında farkını göstermektedir. Aranılan yüzler arasında yerini almayı başarmıştır.

Mesut Yar ayrıca fazla kilolarından kurtulmak için uyguladığı diyet programı ile de gündemde kalmayı başarmıştır. Diyet öyküsünü ‘’ Acı Reçeteyle Tatlı Son’’ isimli kitapta sevenleriyle paylaşarak bir de kitap yayınlamıştır. Kitabında kilo verme sürecinde kendine ait sırlarını paylaşmaktadır.

Özel hayatı ile çok sık karşımıza çıkmayan ünlü programcı üç kez evlenmiştir. 1993 doğumlu bir oğlu bulunmaktadır

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın