Meral Akşener Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Meral Akşener Kimdir? Meral Akşener’in Hayatı, Meral Akşener Kaç Yaşında, Meral Akşener Nereli

Meral Akşener kaç yaşında? 59 yaşında (sene 2015) olan Meral Akşener, Kocaeli doğumludur. Ömer ve Sıdıka Akşener çiftinin çocukları olan doğmuş ve yaşamını üniversite yıllarına kadar Kocaeli’de sürdürmüş ve akabininde İstanbul’a taşınmıştır. Anne ve babasının Kocaeli’de yaşaması sebebiyle, bir ayağı her zaman orada olmuştur.
2007 yılı itibariyle milletvekilliği yapan Meral Akşener, meclisin en etkili isimlerinden bir tanesi. Meclise girmesinin ilk yılında meclis başkanlığı yapmaya başlayan Akşener, 2 dönem boyunca başarı ile görevini sürdürmüştür. Yaşanan tartışmalar arasında, saygısını hiçbir zaman bozmaması ve her ne kadar sinirlense de, ortalığı sakinleştirmesi ile gıpta edilmiştir.

Meral Akşener Hangi Üniversite ve Bölümden Mezun?

1956 doğumlu olan Meral Akşener, Tarih bölümünü İstanbul üniversitesinden tamamladı. Ardından, Marmara üniversitesinde doktorasını tamamlayarak, doktorluk ünvanının aldı. Bir dönem Yıldız üniversitesi, Marmara üniversitesi ve Kocaeli üniversitesinde siyaset tarihi alanında dersler verdi. Ayrıca Kocaeli üniversitesinde ders vermenin yanı sıra bölüm başkanlığı görevini de sürdürmüştür. Ancak daha sonra siyasete aktif olarak atılmak adına, 1994 yılı itibariyle eğitimcilikten vazgeçti.

Meral Akşener ve Siyasi Hayatı

18 yıldan beri aktif olarak siyasetin içerisinde olan Akşener, siyasete ilk olarak Tansu Çiller’in genel başkanlığı yaptığı Doğru Yol Partisinde başladı. DYP’de kadın kolları başkanlığı yapmaktaydı. 1 yıl kadın kolları başkanlığında bulunduktan sonra milletvekili olarak seçilmiş ve Çiller’in koalisyon döneminde de İç İşleri Bakanlığı görevinde yer aldı. Bu dönemde, yaptığı sert eleştirilerle, fazlasıyla dikkat çekmiştir.

Daha sonra kendisi de, bu açıklamaların gençlik çağında yapıldığı ve daha barışçıl bir siyasetten yana olduğunu belirtmiştir. Tansu Çiller ile fazlasıyla yakın bir ilişki içerisinde olan Akşener, Alâeddin Çakıcı için yapılacak olan bitirme çalışmasını engellemiş; ancak ardından yaşanan olaylar sonrasın DYP’deki vadesi dolmuştur. Ayrılma döneminde yapılan açıklamalar, olayın ardında çok daha derin olaylar olduğunu düşündürse de, kişiler oldukça başarılı bir şekilde olayları saklamayı başarmıştır.

Yine de Meral Akşener’in yaptığı, DYP ve Tansu Çiller beni satmıştır iddiası, oldukça konuşuldu. Abisinin Milliyetçi Hareket Partisinin üst kademelerinde yer almasının akabininde, Akşener’de buraya transfer olmuştur. Milletvekilliğinin yanı sıra; bir bayan olarak Çin ile dostluk amacıyla kurulan parlamentoda da, Türkiye’yi başarılı ile temsil etmiştir.

Meral Akşener’in Eşi Kimdir?

2015 yılının mayıs ayında, pek çok milletvekilinin olduğu gibi Akşener’in de kaset skandalı ortaya atıldı. Kimileri tarafından doğrulanan bu skandalda, kimileri de ünlü siyasetçinin destekçisi olmuştur. Bu dönemde, Meral Akşener’in eşi de son derece merak konusu olmuştur. Makine mühendisi olan eşi, gençlik dönemlerinde sol görüşü savunmaktayken, ilerleyen yaşlarda Akşener ile aynı görüşü savunmaya başlamıştır. Aynı mahallenin çocukları olan Meral Akşener ve eşi, 1 çocuk sahibi olmuştur.

Meral Akşener Kaset Skandalı Nedir?

Meral Akşener’in kaset skandalı bir televizyon programına dayanmaktadır. Programda yer alan Latif Erdoğan ve Cemil Barlas siyasi konularda tartışırken, Latif Erdoğan, Meral Akşener’in bir kasedinin olduğunu ve bu kasedin cemaatin elinde bulunduğu açıklamıştır. Ortalığın karışması ile beraber, Akşener tüm iddiaları reddetmiş ve kadın bir siyasetçi olmanın zorluğundan bahsederek, savcılığa başvurmaktadır.

Ardından Latif Erdoğan sosyal medya üzerinden açıklama yapmış ve böyle bir olayın gerçekliğine inanmadığını, aksine iftiralardan ibaret olduğunu düşündüğünü belirtmiştir. Kendisine bu videoları izletmek isteyen kişileri reddettiğini ve kasetlerin, diğer milletvekillerine yapıldığı gibi montaj görüntülerden oluşma ihtimalinin oldukça büyük olduğunu eklemiştir. Zamanlamanın seçim öncesi olması nedeniyle, olaylar kapanmış; ancak dava devam etmektedir.

Meral Akşener Resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın