Mehmetcan Mincinozlu Kimdir?

Mehmetcan Mincinozlu  Kimdir?

Mehmetcan Mincinozlu 24 Şubat 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Oyunculuk yapan Mehmetcan Micinozlu şu an 32 yaşındadır. Balık burcu olan Mehmetcan Mincinozlu’nun boyu 1.93 cm, kilosu ise 80’dir. Saç rengi siyah olan ünlü oyuncunun gözleri kahverengidir.

Mehmetcan Mincinozlu evlidir. Selin Güngör ile hayatını birleştiren ünlü oyuncu geniş bir katılımın olduğu görkemli bir düğünle evlendi. Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olarak ekranlarda yer alan Mehmetcan Mincinozlu ilk ve orta eğitimini aldıktan sonra liseyi St.Georg Avusturya Lisesi’nde okumuştur.

Lise eğitiminden sonra üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde alan ünlü oyuncu müzik ve ses çalışmalarına da ilgi duymuştur. Bu dönem gitar ve bateri çalmıştır.

mehmetcan-mincinozlu-kimdir

Mehmetcan Mincinozlu’nun Ekran Kariyeri

Mehmetcan Mincinozlu’nun ekranlarla ilk tanıştığı yapım             “Lise Defteri” dizisi oldu. Bu dizide Alp rolünü üstlenen ünlü oyuncu 2003 yılının başarılı yapımlarından birinde oynama fırsatına sahip oldu.

Daha sonra pek çok dizide önemli roller üstlenen Mehmetcan Mincnozlu’nun başarılı bir kariyeri bulunmaktadır.

Mehmetcan Mincinozlu’nun Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Mehmetcan Mincinozlu’nun rol aldığı dizi ve filmler; Lise Defteri, İki Aile, Hayat Apartmanı, Melekler Korusun, Nefes, Küçük Sırlar, Gün Akşam Oldu, Eve Düşen Yıldırım, Ben Onu Çok Sevdim, Hayat Öpücüğü, Racon, Babaannem Ve Rüzgarın Kalbi’dir. Rüzgar’ın Kalbi dizisi 2016 yılında çekilen ve Fok Tv’de yayınlanmış olan bir dizidir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın