Mehmet Ali Erbil Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Türkiye’nin en önemli şovmenlerinden Mehmet Ali Erbil, TV dünyasında çok yakından tanınan, on yıllardır yaptığı farklı işlerle bilinen bir isim. Mehmet Ali Erbil’in hayatına dair bilinmeyenleri, TV kariyeri ve oyunculuk geçmişini ve diğer yönlerini aktaracağız.

Erbil, dünyada yalnızca 100 kişide görülen çok ilginç bir hastalığı taşımaktadır. Kaçış sendromu olarak bilinen bu hastalık ani kriz getiren, tansiyon ile ilişkili ilginç ve çok nadir görülen bir hastalıktır. Mehmet Ali Erbil kaçış sendromu taşımaktadır. Aynı zamanda Fenerbahçeli ve bekar olan Erbil, birkaç evlilik yapmış olsa da bekar olarak yaşamını sürdürmektedir.  1957 doğumlu olan Erbil 58 yaşındadır.

Mehmet Ali Erbil Nereli Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncu Mehmet Ali Erbil 1957 İstanbul doğumludur. Saadettin Erbil’in oğlu olan Erbil, Kürt kökenli bir sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Annesinin ismi ise Yurdagül Eken’dir. Bunun dışında farklı etkinliklerde de görev almaktadır. Şovmenlik yönü ile bazı programların sunuculuğunu üstlenen Erbil, Türk TV dünyasının en önemli programları arasında yer alan Çarkıfelek’te uzun bir süre ekranların en iddialı programlarından birini sunmuştur.

Mehmet Ali Erbil Biyografisi

Erbil, oyunculuk kariyerine genç yaşında sinema ile başladı. Günümüzde çok fazla bilinmeyen, ön planda olmayan birçok Türk filminde Mehmet Ali Erbil’in oynadığını biliyoruz. Bu filmler arasında Kahpe Bizans, Hemşo ve Bay E’dir. Cem Davran ve Demet Şener ile birlikte başrolde yer aldığı Kahpe Bizans filmi gişede büyük başarı yakalamıştı. Okan Bayülgen ile birlikte oynadığı Hemşo ise başarılı Türk filmlerinden biri olarak gösterilmektedir. Bay E filmi ise gişe filmi değildi ancak önemli bir sanat filmi olarak kaldı. Bunun dışında Erbil filmlerde de rol almıştır. Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Emret Komutanım ve Hababam Sınıfı Serisi’nin yeni filmlerinde Mehmet Ali Erbil, okul müdürü rolünde Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora ve diğer ünlü oyuncularla birlikte oynamıştır.

Mehmet Ali Erbil Resimleri

Ünlü oyuncu, TV programcısı ve ses sanatçısı Mehmet Ali Erbil’in Instagram, Facebook fotoğraflarından oluşan galerisine göz atın. İşte hiç görmediğiniz halleri ile ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil!  Mehmet Ali Erbil resimleri galerisine gitmek için bir resme tıkladıktan sonra ileri, geri gidebilirsiniz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın