Mabel Matiz Kimdir? Kaç Yaşında Nerelidir?

Sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Mabel Matiz kimdir? Yakışıklı sanatçı Mabel Matiz kaç yaşında ve aslen nerelidir? İşte Mabel Matiz’in biyografisi

MABEL MATİZ KİMİDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Gerçek ismi Fatih Karaca’dır. Şarkıcı Mabel Matiz 31 ağustos 1985 yılında Mersin Erdemli de dünyaya gelmiştir. Asıl mesleği diş hekimliğidir. Şarkıcı ilkokul ve liseyi Erdemli’de okumuştur. Yükseköğrenimini 2003-2008 yılları arasında İstanbul üniversitesi diş hekimliği bölümünde okuyup bitirmiştir. Genç şarkıcı küçük yaşlarını müzikal kariyerinin ilk adımlarını attığı Erdemli’de geçirmiştir.2011 yılında ise İstanbul bilgi üniversitesi insan hakları hukuku bölümünde yüksek lisansını gerçekleştirmiştir.

Müziğe dair ilk eğitimi üniversite yıllarında aldığı gitar ve şan dersleridir. Ayrıca ilk bestelerini de üniversite yıllarında yapmıştır. Ardından şarkıcının şarkılarına ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışır ve ilk albüm hazırlıklarına başlamıştır. İlk albümü 11 mayıs 2011 tarihinde dinleyici ile buluşmuştur. Bu albimden sanatçı 5 tane şarkıya klip çekmiştir. 2.albümü yaşım çocuk ise Yıldız Tilbe ve Mete Özgencil katkılarıyla 5 ocak 2013 tarihinde piyasaya çıkmıştır.

mabel-matiz-nereli-851

Bu albümünde en beğenilen şarkılar Zor değil, aşk yok olmaktır,yaşım çocuk ve alaimisema isimli şarkılar olmuştur. Aynı zamanda bu albümü ile birçok ödül alan sanatçı Milliyet sanat dergisi okurları tarafından yılın albümü seçilmiştir. Genç şarkıcı Mabel Matiz 2013 yılı sonlarında ise GQ Türkiye dergisi tarafından yılın müzisyeni seçilmiştir. Son albümü Gök Nerede ise 13 şubat 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır.

4 Yorum

  1. Ayhan 15 Haziran 2018
  2. defne can 21 Mart 2016
  3. AHMET 21 Mayıs 2015
    • Nermin Karaca 6 Nisan 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın