Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Berlin’de 1989 yılında doğmuş olan Leyla Lydia Tuğutlu annesi Alman, babası Türk’tür. İlkokul eğitimini Türkiye’de yapan Tuğutlu, aynı zamanda piyano dersleri de almaktaydı.

Yeteneği ve isteği doğrultusunda yarı zamanlı ders programı ile konservatuara devam etti. 5 yıl süresince müzik eğitimi alan Tuğutlu aynı zamanda keman dersleri de almaktaydı.

Anadolu Lisesi mezunu olan Leyla Lydia, müzik ve modelliği bir arada yürütürken modelliğe olan ilgisi nedeniyle konservatuarda üniversiteye geçince eğitimini yarıda bırakarak modelliğe yönelmiştir.

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Leyla Lydia Tuğutlu Nereli Kaç Yaşındadır?

Eğitime Devam Kararı

Bir süre fotomodellik yapan Tuğutlu, yeniden üniversite sınavlarına girmiş ve İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Halen burada öğrenci olarak eğitimine devam eden Tuğutlu çok iyi derecede Almanca, İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

Leyla Lydia Tuğutlu 2008 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında birincilik tacını elde etmiş tescilli bir güzeldir. Birincilik tacının öncesinde güney Afrika’da, Çin’de yapılan yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil etmiş olup, buralardan gelecek vadeden model unvanı almayı başarmıştır.

Dizi ve Oyunculuk Deneyimleri

Güzellik yarışmasındaki başarısının ardından deneyimli model Leyla Lydia Tuğutlu için oyunculuk kariyeri dönemi başlamış ve hala bu alanda başarılı bir şekilde mesleğini devam ettirmektedir.

Leyla Lydia Tuğutlu oynadığı diziler ve filmlerde başrol ve yardımcı rol alanında başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Şu anda hala Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakteri ile başrolde oynamaya devam etmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın