Leyla Bilginel Kimdir?

Leyla Bilginel Kimdir?

Leyla Bilginel 21 Aralık 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Karslı olan Leyla Bilginel 39 yaşındadır. Hem dizi oyunculuğu hem de modellik yapan Leyla Bilginel’in bir kız bir de erkek kardeşi bulunmaktadır. Anne ve babası küçük yaşlarda boşanan ünlü oyuncunun erkek kardeşi uyurken 24 yaşında vefat etmiştir.

Leyla Bilginel’in boyu 1.73 cm, kilosu ise 55’tir. Gözleri mavi olan ünlü oyuncunun saçları kahverengidir. Evli olmayan Leyla Bilginel bir sperm bankasından sperm alıp hamile kalan ve bebeğini dünyaya getiren ilk Türk oldu.

Leyle Bilginel’in oğlunun adı Serkan Kayra’dır.  Leyla Bilginel Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

leyla-bilginel-kimdir

Leyla Bilginel’in Oyunculuk Kariyeri

Leyla Bilginel ekranlara ilk önce haber spikeri olarak çıktı.  Ancak haber spikerliğini 2 yıl sonra bırakan ünlü oyuncu iki yıl boyunca devlet konservatuarında oyunculuk eğitimi almaya başladı.

Reklam filmleri ve katalog çekimlerinde görev alan Leyla Bilginel oyuncuğun kapılarını aralamış oldu.

Leyla Bilginel’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Leyla Bilginel’in rol aldığı diziler; Kılıç Günü, Maskeli Balo, Pars: Narkoterör, Gurbet Yolcuları, Kördüğüm, Savcının Karısı, Seni Yaşatacağım, Nisan Yağmuru ve Aynalı Tahir’dir. Leyla Bilginel’in rol aldığı filmler arasında; (Q)üfür, Emret Komutanım: Şah Mat ve Yeşil Işık bulunmaktadır. Leyla Bilginel başarılı bir oyuncu olup  pek çok reklam filminde de önemli roller üstlenmiştir.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın