Levent Yılmaz Kimdir Kaç Yaşında? Kösem Sultan Şeyhülislam Mustafa

Levent Yılmaz ‘ın Biyografisi

Babasının asker olmasın dolayı çocukluğunu sürekli başka illerde geçiren ve ilk ve ortaokul eğitimlerini sürekli başka okullarda tamamlayan Levent Yılmaz, daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Lise hayatını İstanbul’da tamamlayan Yılmaz, üniversite hayatında Orman Fakültesi’nde tamamlamak için girmiştir. Ancak bölümü sevmediğinden dolayı üniversiteyi bırakarak diksiyonunu da düzeltmek istediğinden dolayı Dostlar Tiyatrosu’na gitti ve gereken sınavları da vererek Dostlar Tiyatrosu’nda eğitimine devam etmek, tiyatrocu olmak istedi. 2 yıllık eğitim sonrasında ilk tiyatro oyununu Alpagut Olayı adlı oyun ile atmış oldu.

Levent Yılmaz Kimdir

Bir süre daha Dostlar Tiyatrosu’nda bulunduktan sonra 1979 yılında ayrıldı ve bir süre de yayıncılık yaparak hayatını sürdürdükten sonra Atıf Yılmaz ile birlikte sinema filmine adım attı. İlk sinema filmini Bir Yudum Sevgi adındaki oyun ile atan ünlü oyuncu bu sırada hala tiyatro hayatına Dostlar Tiyatrosu’ndan ayrılsa da devam etmiştir.

Birçok dalda da ödülü layık görülen Yılmaz, 2001 yılında rol aldığı Gönlümdeki Köşk Olmasa filminden sonra Altın Portakal Ödülü’nü almıştır. 1986’da da oynadığı Ahh Belinda adındaki sinema filmi de En İyi Film Ödülü’nü alıştır. Sadece sinema değil birçok farklı ve önemli dizide de rol alan Yılmaz, şuan da Kösem Sultan adlı TV dizisinde rol alacaktır.

Levent Yılmaz Doğum Tarihi: 01.01.1948

Levent Yılmaz Boyu: Bilinmiyor.

Levent Yılmaz Kilosu: Bilinmiyor.

Levent Yılmaz Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Levent Yılmaz Burcu: Oğlak burcu

Levent Yılmaz Doğum Yeri: Ankara, Ayaş

Levent Yılmaz Eğitim Durumu: Orman Fakültesi’ni bitirmedi. Tiyatro eğitimi aldı.

Levent Yılmaz kişisinin sosyal medya hesapları

İnstagram: Resmi bir hesabı bulunmuyor.

Twitter: Resmi bir hesabı bulunmuyor.

Facebook: Resmi bir hesabı bulunmuyor.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın