Lerzan Mutlu Kimdir?

Lerzan Mutlu Kimdir?

Lerzan Mutlu 14 Şubat 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası avukat annesi ise ev hanımı olan Lerzan Mutlu 39 yaşındadır. Lerzan Mutlu’nun boyu 1ç56 cm, kilosu ise 58’dir.

Göz rengi kahverengi olan Lerzan Mutlu’nun saçları sarıdır. Kova burcu olan ünlü şarkıcı aslen İstanbulludur. Lerzan Mutlu evli değildir. İlkokulu Erenköy ilkokulu’nda okuyan ünlü şarkıcı ortaokul eğitimini Özel Kadıköy Kız Koleji’nde aldı.

Liseyi Yıldız Koleji’nde okuyan ünlü şarkıcının henüz 10 yaşındayken babası vefat etti. Kalp krizi sonucu babasını kaybeden Lerzan Mutlu çok zor günler yaşadı. Lise eğitimi aldıktan sonra üniversite eğitimi almak için İsviçre’de özel bir üniversiteye giden Lerzan Mutlu 6 ay sonra okulunu bırakarak geri dönüş yaptı.

Konservatuar sınavlarına giren ünlü şarkıcı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümünü kazandı. Ancak burada da devam edemeyen Lerzan Mutlu tekrar okulunu bıraktı ve sahne çalışmalarına adım attı.

lerzan-mutlu-kimdir

Lerzan Mutlu Sahnelere Nasıl Çıktı?

Konservatuar eğitimi alırken bir anda okulunu bırakarak sahnelere adım atan Lerzan Mutlu ilk albümünü 2001 yılında çıkardı. “Karabüyü” adını verdiği albümü sayesinde müzik severler tarafından tanındı.

Lerzan Mutlu’nun Albümleri

Müzik severler tarafından sesi çok beğenilen Lerzan Mutlu’nun albümleri arasında Karabüyü, Yar Dediğin Arar, Tam İsabet ve Zirve albümleri yer almaktadır. Birçok singlesi bulunan ünlü şarkıcının klipleri dikkat çekmektedir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın