Lena Headey Kimdir?

Lena Headey kimdir? Lena Headey nereli, Lena Headey kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Lena Headey vikipedi, evlimidir? sevgilisi veya eşi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak ettikleriniz kimdirki.com da..

Yazar kadromuz ile birlikte Lena Headey biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.
<br/ >

Lena Headey

<br/ >“Game of Thrones” adlı dizide Cersei Lannister karakterini canlandırdı.

Lena Headey, 3 Ekim 1973 tarihinde İngiltere’nin denizaşırı topraklarından, Atlas Okyanusu’nda, ABD’nin doğu ve Karayipler’in kuzey açıklarında bir takımada olan Bermuda Adalarının başkenti Hamilton’da Sue Headey, John Headey çiftinin kızı olarak doğmuştur. Babası bir polis memuru idi. 1981 yılında 8 yaşında iken İngiltere’ye West Yorkshire, Huddersfield’e taşındılar.

Rose School of Acting Okulunda okudu.

1992 yılında “Waterland” adlı filde sinemaya başladı, filmde Jeremy Irons’ın karısının gençlik halini canlandırdı.

2007 yılında Frank Miller’in senaryosunu yazdığı “300 Spartalı” filminde Kraliçe Gorgo rolünü canlandırırken Gerard Butler ile birlikte rol aldı.

2008 yılında “Terminator: The Sarah Connor Chronicles” adlı televizyon dizisinde Sarah Connor karakterini canlandırdı.

2014 yılında “300: Bir İmparatorluğun Yükselişi” filminde Queen Gorgo karakterini canlandırdı.

2011 – 2015 yılları arasında “Game of Thrones” adlı dizide Cersei Lannister karakterini canlandırdı. Emilia Clarke, Peter Dinklage, Charles Dance, Sibel Kekilli gibi oyuncular da bu dizide oynadı.

Lena Headey, 19 Mayıs 2007 tarihinde Müzisyen Peter Paul Loughran ile evlendi. 26 Aralık 2013 tarihinde boşandı. Wylie Elliot Loughran (d. 2010) adında bir oğlu vardır. Lena Headey, 16 Nisan 2015 tarihinde bir kız çocuk doğurarak ikinci çocuğuna sahip oldu.

Filmleri ve Dizileri :
<br/ >Lena Headey burcu nedir: Terazi
<br/ >Lena Headey mesleği: Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
<br/ >Lena Headey kaç yaşında: 03.Ekim.1973
<br/ >Lena Headey ölüm tarihi:
<br/ >Lena Headey biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın