Korkma Ben Varım Yazarı Murat Menteş Kimdir?

Korkma Ben Varım kitabıyla büyük bir hayran kitlesi oluşturan Murat Menteş Kimdir? Başarlılı yazar Murat Menteş kaç yaşındadır? İşte Murat Menteş’in memleketi ve biyografisi

MURAT MENTEŞ KİMDİR?

Ünlü yazar Murat Menteş 1974 yılında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Yazar 2009 yılında yayınlanan Korkma Ben Varım isimli kitabıyla ilk kez ödül almıştır. Bu ödülü Türkiye Yazarlar Birliği tarafından almıştır.

Sonra ise Samet Karagöz ile Klark  isimli bir kültür sanat programı yaptı ve ardından 2011 senesinde Standart Fm de aynı arkadaşıyla Nunchaku adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır. 2012 senesinde Yeni Şafak isimli gazetede köşe yazarlığına başladı ve burdaki işini de 26 temmuz 2013 tarihinde bırakmıştır.

murat-mentes-nereli-411

Şu sıralar ise afilifilintalar.com sitesinde yazmaya başlamış ve halen devam etmektedir. Usta yazar Murat Menteş’in roman anlayışı Türk romanında pek rastlanmayan ilginç olaylarda doludur.

Ve bu olaylar mutlak derecede enerjiktir. Yazarın kendi romanıyla ilgili en güzel sözü; “Romanı, saatte 300 km. gidebilen bir spor araba gibi tasarlıyorum. Dileyen okur yavaş yol alabilir, fakat hızlı okunmaya elverişli bir anlatımı benimsiyorum.”dur. Yazar için romanda hız herşeyden önemlidir. Romanında gereksiz ve uzun tasvirlere ve betimlemelere asla yer vermemeye özen gösterir.

MURAT MENTEŞ’İN TÜM ESERLERİ

1999 yılında Kuzgunun Gölgesi (Yediiklim Yayınları) şiir
2001 yılında Kaosa Mütevazi Bir Katkı (Şule Yayınları) deneme
2003 yılında Aynalı Barikatlar (Şule Yayınları) deneme
2005 yılında Dublörün Dilemması (İletişim Yayınları) roman
2009 yılında Korkma Ben Varım (İletişim Yayınları) roman
2010 yılında Garanti Karantina (Sel Yayıncılık) şiir
2013 yılında Ruhi Mücerret (April Yayıncılık) roman

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın