Koray Aydın Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Milliyetci Hareket Partisi’nin önemli kişilerinden olan Trabzon Milletvekili Koray Aydın Kimdir? kaç yaşında nerelidir? biyografisi sizlerle.

Koray Aydın Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

1955 Yılında Trabzon’da doğmuş bir siyasetçidir.Kendisi Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine mühendisliği bölümü mezunudur.Kendisi evli ve 3 çocuk babasıdır.

Koray Aydın 28 Mayıs 1999 tarihinden itibaren Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev aldığı 57. Cumhuriyet hükümetinde felaket günler olarak nitelendirilen 17 Ağustos Marmara ve 12 Kasım Düzce depremlerinin ardından yürüttüğü proje ve çalışmalarla önemli başarılara imza atmıştır. Önce söz verdiği gibi, prefabrik konutları 30 Kasım 1999 tarihinde tamamlayarak Devletin Sözünü eksiksiz tuttuğunu göstermiştir.Daha sonra ise Kalıcı konutları depremzedelerin hizmetine sunarak büyük başarı elde etmiştir.

5 Eylül 2001 tarihinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevinden kendi isteği ile ayrılan Koray AYDIN, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili olarak hizmetlerine devam etmiştir.

12 Haziran 2011 Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 24. Dönem Trabzon Milletvekili olarak parlamentoya girmiş halen görevini başarıyla sürdüren bir isimdir.

Özellikle Mhplilerin çok sevdiği bir isimdir.Kendisi Mhpnin Genel Başkan olabileceği adaylardan biridir.Devlet Bahçeli’nin yapılan Kurultayda 725 oy aldığı Koray Aydın’ın 441 oy alarak ciddi bir kitlenin arkasında olduğunu göstermiş oldu.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın