Koray Avcı Kimdir?

Koray Avcı Kimdir?

Koray Avcı kimdir, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan bir müzisyendir. 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Erzincanlıdır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Şarkılarını seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden dinleyicileri tarafından kendisine verilen “Sesi Gülen Adam” lakabıyla tanınır.

Koray Avcı Kimdir?

Sosyal Medyanın Gücüyle Ünlenen Sesi Gülen Adam

Koray Avcı Muğla’daki eğitim hayatında sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatını değiştirir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylemeye başlar. Okul bittiğinde ise Ankara’ya dönen Avcı daha önce sahne aldığı hiçbir yerde sahneye çıkamaz. Muğla’da yarım bıraktığı işi devam ettirmeye karar veren müzisyen şimdide Ankara sokaklarında şarkılarını seslendirir. Üstelik sadece sokaklarda değil toplu taşıma araçlarında bile şarkılarını söyler. Bir gün metro da şarkı söylerken bir genç müzisyenin videosunu çeker ve bunu sosyal medyada paylaşır. Bu videonun çok ilgi görmesi üzerine Avcı, kendi videolarını çekip sosyal medyada paylaşmaya başlar. Müzisyenin paylaştığı videolar sosyal medyada çok ilgi görür. Avcı artık ünlü bir müzisyendir. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verir.

Koray Avcı’nın Müzik Kariyeri

Koray Avcı’nın müzik kariyeri sosyal medyada başlayıp konser salonlarında devam etmiştir. Yılda yaklaşık 250 konser veren müzisyenin yolu DokuzSekiz Müziğin sahibi Ahmet Çelenk’le kesişir. 2015’te “Aşk ile” isimli bir solo albümü yayınlar. Bu albüm çıktığı günden itibaren satış listelerinin üst sıralarında yer almıştır. Albümün çıkış şarkısı Sen’e çekilen klip büyük ilgi görmüştür. Müzisyen, Neşet Ertaş, Ahmet Kaya, Onur Akın, Volkan Konak gibi sanatçıların büyük ilgi görmüş eserlerini kendi yorumuyla dinleyicilerin beğenisine sunmaktadır. Avcı müziğin yanında tekrar üniversite sınavına girerek Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünü kazanmıştır ve eğitimine burada devam etmektedir.

 

 

 

1 Yorum

  1. Halim 28 Nisan 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın