Kocan Kadar Konuş Filmi Efsun (Ezgi Mola) Kimdir?

Kocan Kadar Konuş filmi ile tekrar beyaz perdeye gelen Ezgi Mola kimdir? Ezgi Mola kaç yaşındadır ve sevgilisi kimdir? İşte Ezgi Mola’nın biyografisi ve hayatı. Gülüşüyle herkesi kendine hayran bırakan Ezgi Mola aslen nerelidir?

EZGİ MOLA KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

Genç ve başarılı oyuncu Ezgi Mola 29 mart 1983 tarihinde istanbulda doğmuştur. Oyunculuk adına ilk eğitimi 2000 senesinde Akademi İstanbulda çalışmasıyla başlamıştır. Daha 18ini bitirmeden ise Kartal Tibet yönetmenliğindeki Karate Can isimli dizi ile ilk televizyon dizisinde oynamıştır. Ardından yükseköğrenimi için Müjdat Gezen Sanat Merkezini kazanmış ve burada 4 senelik bir eğitim almıştır. Bu sırada ise Aydoğan Temel isimli hocasından 2 sene tiyatro eğitimi almıştır.

Yine aynı hocasının liderliğindeki bir grubun Çürük elma isimli oyununda ilk sahne deneyimine adım atmıştır. Kasım 2005 de BKM’ye katılan Ezgi Mola bu sırada Hırsız Polis isimli dizide saf kuaförü canlandırarak kitlelerce tanınıp epey sevilmiştir. 2006 yapımlı Hayatımın Kadınısın filmiyle ise bu başarısını sürdürdü. Bu filmde ise hedefi olan Türkan Şorayla karşılıklı oynama fırsatı bulmuştur. Bu rolüyle de 2007 senesinde En iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Sadri Alışık ödülü sahibi olmuştur.

Sonra 2008 senesinde Uğur Yücel’in yönettiği Kolay gelsin isimli doğaçlama sit-com’da yer aldı,bu proje türkiyede bir ilktir. Zaten proje de çok uzun sürmemiştir. 2012 yılında Şahan Gökbakar ile başrol oynadığı Celal ile Ceren filminde Ceren karakterine hayat verdi. 2013 yılı sanatçı için bereketli bir sene oldu.

ezgi-mola-aslen-nereli-152

Önce Tolga Çevik ile başrol oynadığı Patron Mutlu son istiyor filminde rol alan sanatçı daha sonra ise Patos cips ve Defacto’nun reklam yüzü oldu. 2015 yılı ocak ayında ise İpana diş macunun reklamlarında oynamaya başlayan sanatçı aynı zamanda Arkadaşım hoşgeldin’de yan rol olarak oynamaktadır.

EZGİ MOLA’NIN OYNADIĞI FİLMLER

2013 yılında Patron Mutlu Son İstiyor filmi Eylül karakteri
2013 yılında Soğuk filmi – Boncuk karakteri
2013 yılında Sen Aydınlatırsın Geceyi filmi
2013 yılında Celal ile Ceren filmi – Ceren karakteri
2012 yılında Pazarları Hiç Sevmem filmi
2011 yılında Dedemin İnsanları filmi – Fatma karakteri
2011 yılında Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filmi – Jülide karakteri
2010 yılında Veda filmi – Latife Hanım karakteri
2006 yılında Hayatımın Kadınısın filmi – Ahu karakteri
2005yılında Organize İşler filmi – Berrak karakteri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın